• Home »
  • Sport »
  • 23 medale dla VEGI Dobrodzień oraz tytuł Najlepszej Zawodniczki w Legnicy

23 medale dla VEGI Dobrodzień oraz tytuł Najlepszej Zawodniczki w Legnicy

W sobotę 22 kwietnia pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Legnica, zostały zorganizowane VII Zawody Pływackie o Puchar Prezesa Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego w Legnicy.

W zawodach mogli startować zawodnicy w wieku 10-16 lat. Organizatorem zawodów był klub sportowy WANKAN Legnica oraz Dolnośląski Okręgowy Związek Pływacki.

W zawodach w Legnicy udział wzięli zawodnicy Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień, którzy zanotowali bardzo udane starty indywidualne oraz drużynowe, zdobywając ostatecznie 23 medale, w tym 9 złotych, 8 srebrnych i 6 brązowych.

Zdobycze medalowe zawodników Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień w konkurencjach indywidualnych i drużynowych przyczyniły się do sukcesu w ostatecznej klasyfikacji medalowej zawodów, w której VEGA Dobrodzień zajęła wysokie 2 miejsce na 16 sklasyfikowanych klubów, ustępując jedynie ekipie pływaków z Juvenii Wrocław.

Do sukcesu medalowego znacznie przyczyniły się dziewczęta, które zdobyły 13 medali, w tym jeden w konkurencjach sztafetowych. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się Marta Rakowska wśród 11-latek i Zuzanna Jonczyk wśród 12-latek. Każda z nich, w swoich trzech startach indywidualnych, zdobyła 3 złote medale. A ponadto, dzięki osiągniętym wynikom indywidualnym Marta zdobyła Puchar Prezesa DOZP dla Najlepszej Zawodniczki Zawodów w swojej kategorii wiekowej, a tym samym zapewniła uzyskanie Tytułu Najlepszego Trenera swojemu szkoleniowcowi, którym jest Oleg Pyrog.

Bardzo dobry start w zawodach zanotowała także Katarzyna Klama, która również zdobyła 3 medale; w tym 1 srebrny i 2 brązowe. Alicja Jonczyk zdobyła dwa medale; srebrny i brązowy. Wynik medalowy dziewcząt poprawiła Laura Oliwa, która zdobyła 1 srebrny medal.

Dobre starty indywidualne poszczególnych zawodniczek pozwoliły dobrze rokować przed startem w konkurencji drużynowej. Sztafeta dziewcząt w składzie Zuzanna Jonczyk, Katarzyna Klama, Alicja Jonczyk i Marta Rakowska zdobyła brązowy medal na dystansie 4x50m stylem zmiennym.

Chłopcy startujący w zawodach wywalczyli ostatecznie 10 medali, uwzględniając także medal srebrny w konkurencji sztafetowej. Z chłopców najlepiej zaprezentował się Jonasz Badura, który w swoich trzech startach indywidualnych, zdobył 3 medale: 2 złote i 1 srebrny. Dominik Kolecek w zawodach zdobył medal złoty i srebrny, a Patryk Krawiec również dwukrotnie stawał na podium zdobywając medal srebrny i brązowy.

Dorobek medalowy chłopców powiększyli Marek Wąsik z medalem srebrnym i Arkadiusz Borkowski z medalem brązowym. Sztafeta chłopców w składzie: Jonasz Badura, Patryk Krawiec, Dominik Kolecek i Arkadiusz Borkowski po emocjonującym wyścigu zdobyła srebrny medal na dystansie 4x50m stylem zmiennym, uznając jedynie wyższość ekipy z Juvenii Wrocław.

W Zawodach Pływackich o Puchar Prezesa Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego w Legnicy udział wzięło 325 zawodników z 16 sekcji i klubów sportowych.

Udział pływaków w zawodach odbył się dzięki wsparciu organizacyjnemu Stowarzyszenia Promocji Pływania VEGA z Dobrodzienia (KRS 0000157060).

*- Informacja i zdjęcia: SPP Vega.