Sukcesy uczniów oleskiej “Zawodówki”

W ostatnim czasie uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie odnieśli kilka sukcesów, które z przyjemnością opisujemy.

Konkurs Recytatorski z języka niemieckiego- Eliminacje rejonowe

konkurs_z_niemieckiegoWe wtorek 20 marca w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie, w sali kominkowej odbył się kolejny etap konkursu – eliminacje rejonowe XXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim “Młodzież recytuje poezję”- “Jugend trägt Gedichte vor”- organizowanego przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.

Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie reprezentowały dwie uczennice, Kinga Wieczorek z 1 klasy technikum i Viktoria Suda z klasy 3 zasadniczej szkoły zawodowej. To jej właśnie udało się wywalczyć II miejsce i udział w finale, który odbędzie się w Opolu w Teatrze J. Kochanowskiego 24 kwietnia. Kinga Wieczorek otrzymała natomiast wyróżnienie.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy, a za Viktorię trzymamy kciuki w finale.

VII Międzypowiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego

W czwartek 22 marca odbył się VIII Międzypowiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu.

Konkurs adresowany był dla uczniów szkół technikum i branżowych I stopnia z oddziałami zasadniczej szkoły zawodowej, a jego celem było promowanie kształcenia językowego w szkołach ponadgimnazjalnych zawodowych oraz języka obcego zawodowego.

konkurs_jezykowyZespół Szkół Zawodowych reprezentowali następujący uczniowie: Justyna Jamrozy (3kh) i Michał Nowak (3ti) – kategoria technikum – język niemiecki, Viktoria Suda (3c) oraz Marcin Kotzur (3b) – kategoria zasadnicza szkoła zawodowa – język niemiecki oraz Kamila Nowak – kategoria technikum – język angielski.

Podczas konkursu uczniowie rozwiązywali test sprawdzający rozumienie tekstu czytanego, słuchanego, słownictwo i gramatykę oraz elementy wiedzy ogólnej z zakresu kultury i realiów życia w krajach anglojęzycznych oraz niemieckojęzycznych. Część testu obejmowała wykorzystanie aplikacji do nauki języka obcego. Czas przeznaczony na rozwiązanie zadań wynosił 60 minut.

Uczniowie godnie reprezentowali szkołę i zdobyli bardzo wysokie wyniki. I miejsce w swojej kategorii zdobył Michał Nowak, II miejsce wywalczyła Justyna Jamrozy. W kategorii zasadniczych szkół zawodowych I miejsce zajęła Viktoria Suda, a II miejsce Marcin Kotzur.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Laureat XXV Wojewódzkiego Turnieju Matematycznego dla uczniów szkół branżowych I stopnia z oddziałami zasadniczej szkoły zawodowej

matematyka_konkursW poniedziałek 12 marca trzyosobowa drużyna Zespołu Szkół Zawodowych wzięła udział w etapie wojewódzkim XXV Wojewódzkiego Turnieju Matematycznego dla Uczniów Szkół Branżowych I Stopnia z Oddziałami Zasadniczej Szkoły Zawodowej, który odbył się w Młodzieżowym Domu kultury w Opolu.

Tytuł laureata i II miejsce w województwie opolskim zdobył uczeń Maksymilian Mrugała z klasy 1a. Maksymilian był równocześnie najlepszym uczniem spośród uczniów klas pierwszych naszego województwa. Uczniowie Patryk Kościelny z klasy 3d oraz Martin Klohs z klasy 1c uzyskali tytuły finalistów turnieju.

Drużyna wywalczyła dla naszej szkoły 4 miejsce w województwie na 14 szkół biorących udział w turnieju.

*- Informacja i zdjęcia: ZSZ Olesno.