Uczniowie z Borek Wielkich dają radę w wojewódzkich konkursach

Uczniowie z Borek Wielkich dają radę w wojewódzkich konkursach

Szkoła z Borek Wielkich chwali się sporymi sukcesami, a my chcemy te sukcesy rozgłosić.

Wojewódzki sukces siódmoklasistek

W poniedziałek 26 marca uczennice Izabela Stróżyk i Anna Zug reprezentowały Publiczną Szkołę Podstawową w Borkach Wielkich podczas finału Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej.

Konkurencja była ogromna. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 46 szkół podstawowych i 23 gimnazjów, w których naucza się języka niemieckiego, zarówno jako języka obcego, jak i jako języka mniejszości narodowej. W kategorii szkół podstawowych w eliminacjach szkolnych udział wzięło 351 uczniów, a w kategorii gimnazjów 159 uczniów. W finale wystąpili najlepsi z najlepszych.

Uczennice z Borek Wielkich spisały się na medal. Izabela Stróżyk zdobyła I miejsce, a Anna Zug II miejsce w województwie. Obie okazały się bezkonkurencyjne w znajomości faktów o mniejszości niemieckiej i jako zespół szkolny razem zajęły I miejsce w województwie.

Oprócz atrakcyjnych nagród indywidualnych i jednodniowej wycieczki do Austrii dziewczęta przywiozły do szkoły ogromny puchar i wartościową grę edukacyjną „Die deutsche Minderheit und Schlesien. Eine interaktive Spielbox”.

Opiekunem uczennic była Joanna Meryk.

Gratulujemy sukcesu!


Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej – Żak 2018

Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej – Żak 2018 odbywał się pod hasłem „Słowo Boże i dziedzictwo ojców – Opolska Katedra”. Spośród 1533 uczniów szkół podstawowych, którzy rozpoczęli udział w konkursowych zmaganiach na etapie szkolnym, po przejściu etapu rejonowego, do finału zakwalifikowało się 71 uczestników z całej diecezji.

Z Publicznej Szkoły Podstawowej w Borkach Wielkich tytuł finalisty uzyskały uczennice: Anna Zug, Izabela Stróżyk i Miriam Giza.

Laureatkami tegorocznej edycji Żaka zostały: Anna Zug i Izabela Stróżyk.

Opiekunem Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej była Anna Meryk.


*- Informacje i zdjęcia: PSP Borki Wielkie.

1-20180326_133604

Podziel się