Strażacy z Borek Wielkich z wizytą w Czechach

Strażacy z Borek Wielkich z wizytą w Czechach

W dniach 12-13 maja 2018 w ramach projektu „Polsko–Czeskie partnerstwo bez granic” strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Borkach Wielkich wzięli udział, wspólnie ze strażakami z Otic , w dwudniowym programie społeczno-edukacyjnym w Hluczynie oraz w Centralnej Szkole Straży Pożarnej w Janskych Koupelach.

Nasi strażacy wspólnie z czeskimi partnerami uczestniczyli w obchodach świętofloriańskich Gminy Opawa, zwiedzili strażnice w Hluczynie i Oticach i spotkali się ze Starostą Otic Vladimirem Tancikiem.

Z wielkim zainteresowaniem wzięli udział w seminarium na temat: „System zapobiegania i ochrony przeciwpożarowej ludności w Republice Czeskiej”. Wieczorem wspólne świętowanie i dyskusje trwały bardzo długo, w serdecznej i radosnej atmosferze.

W niedzielę strażacy zwiedzili szkołę strażacką w Janskych i wzięli udział w seminarium na temat: „Stanowisko i zadania gminy w ramach zarządzania kryzysowego w Republice Czeskiej”.

Strażacy z Borek Wielkich wrócili bardzo zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i chętni do dalszej owocnej współpracy ze strażakami z Otic.


*- Informacja i zdjęcia: PSP Borki Wielkie.

dsc_9394

Podziel się