V Powiatowe Zawody w Prądopiłce Strażackiej. Mistrzem OSP Pludry

V Powiatowe Zawody w Prądopiłce Strażackiej. Mistrzem OSP Pludry

Dwanaście strażackich drużyn wystąpiło w V Powiatowych Zawodach w Prądopiłce Strażackiej, które odbyły się w niedzielę 3 czerwca w Biskupicach. Najlepszą drużyną w tej dyscyplinie przez rok tytułować się może OSP Pludry.

Zasady rywalizacji objaśnił Włodzimierz Kierat, wójt gminy Radłów.

– Drużyny ustawione po dwóch przeciwnych stronach stawu starają się wbić piłkę do bramki przeciwnika. Kiedy piłka przechodzi przez bramkę, jest zaliczony gol – mówi Włodzimierz Kierat. – Mecz trwa dwa razy po pięć minut. W przypadku remisu dogrywka trwa również pięć minut albo do “złotego” gola, czyli do pierwszej bramki.

Trafienie piłki do bramki nie jest proste.

– Widać, że są drużyny, które trenowały przed zawodami i te mają nieco łatwiej – ocenia wójt. – Mecze są zacięte i bramek jest dosyć mało. Wiatr ma również znaczenie w tych zawodach.

Zawodnicy podchodzą do zawodów bardzo ambitnie, ale turniej prądopiłki ma być przede wszystkim dobrą zabawą.

– To ma być dobra zabawa, integracja, ale również element szkolenia strażackiego – mówi Włodzimierz Kierat. – To wyjątkowa dyscyplina, z tego co się orientuję, w okolicy nigdzie nie ma zawodów prądopiłki strażackiej. Przy okazji zawodów odbywa się festyn, dzieci mają gdzie się pobawić, odbywa się loteria z nagrodami, więc atrakcji nie brakuje. Imprezy strażackie gwarantują dużą frekwencję, bo strażacy zabierają rodziny, przyjaciół, znajomych. O dobrą zabawę nie musimy się martwić.

Zawody odbywają się systemem pucharowym, co oznacza, że zwycięzca bezpośredniego pojedynku awansuje do dalszego etapu, przegrany odpada.

Żeby jeszcze lepiej uzmysłowić, na czym polega ten sport, przedstawiamy film z jednego z meczów. Jak widać w tym przypadku, mecz był bardzo wyrównany.

Oto komplet wyników:

Wyniki spotkań grupowych:

OSP Jamy – OSP Wysoka 1-2

OSP Pludry – OSP Ligota Oleska 6-0

OSP Łomnica – OSP Wichrów 2-1

OSP Dalachów – OSP Kadłub Wolny 0-0 (losowanie)

OSP Biskupice – OSP Przedmość 7-0

OSP Nowe Karmonki – Radawie 0-1

Półfinał

OSP Wysoka – OSP Pludry 1-2

OSP Łomnica – OSP Dalachów 5-0

OSP Biskupice – OSP Radawie 3-1

Finał

OSP Pludry – OSP Łomnica 4-1

OSP Łomnica – OSP Biskupice 0-5

OSP Biskupice – OSP Pludry 1-3

Tabela końcowa

1. OSP Pludry – 7 (ilość zdobytych punktów w finale)

2. OSP Biskupice – 6

3. OSP Łomnica – 1

Damian Pietruska

Podziel się