Jeden dzień, dwóch nietrzeźwych kierowców powodujących wypadki

Jeden dzień, dwóch nietrzeźwych kierowców powodujących wypadki

Policjanci z Praszki wyjaśniają okoliczności dwóch zdarzeń drogowych z udziałem pijanych kierowców, do których doszło w miniony piątek na drodze krajowej nr 42.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek 13 listopada około godz. 11.50 w miejscowości Jaworek w przebiegu drogi krajowej nr 42. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący ciężarowym manem 54-latek na prostym odcinku stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholum, w związku z czym policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Kierujący ciężarówką nie doznał żadnych obrażeń ciała. Teraz odpowie za spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie w stanie nietrzeźwym za co oprócz wysokiej grzywny i utraty prawa jazdy grożą 2 lata więzienia.

Do drugiego zdarzenia z udziałem tym razem aż trzech pojazdów doszło niespełna godzinę później na tej samej drodze w miejscowości Porąbki. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia wynika, że na tył stojącego przed skrzyżowaniem z drogą krajową renaulta modus najechał seat altea. W wyniku zderzenia renault został wypchnięty na drogę krajową wprost pod jadącego ciężarowego mana z naczepą. Szczęśliwie kierująca modusem 41-latka oraz jej pasażer nie doznali żadnych obrażeń ciała.

Nic nie stało się również 60-letniemu kierowcy seata, lecz policjanci od razu zauważyli, że może być nietrzeźwy. Badanie potwierdziło, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazał się, że ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz 60-latek usłyszy zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz kierowania pojazdem mechanicznym w okresie obowiązywania zakazu. Oprócz wysokiej grzywny, nawet dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu 5-lat więzienia.


*- Informacja: KPP Olesno, zdjęcia: OSP Rudniki.

Podziel się