Co łączy Dobrodzień i Giżycko? Rap młodych!

Co łączy Dobrodzień i Giżycko? Rap młodych!

Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Dobrodzieniu nagrali kolejny utwór i teledysk, który można zobaczyć na kanale Youtube. Tym razem ekipa z Dobrodzienia, pod nazwą Dobro Squad, nagrała utwór z zaprzyjaźnioną placówką z Giżycka.

img-20210706-wa0005W maju bieżącego roku informowaliśmy o zorganizowanej przez pracowników i sympatyków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Dobrodzieniu zrzutce na uruchomienie w placówce studia nagraniowego. Ostatecznie udało się zebrać 1620 zł oraz pozyskać dodatkowe 200 zł od sponsora – firmie Elektroas z Myśliny. Dzięki tym środkom zakupiono: mikrofon, statyw oraz uchwyt do sprzętu do nagrywania teledysków, rozpoczęło się także przystosowanie pomieszczenia do warunków studyjnych.

W międzyczasie ekipa nie próżnowała. Opiekujący się zespołem Krzysztof Kajda wraz z podopiecznymi stworzył projekt, który nosi nazwę DobroSquad – ich profil można już subskrybować na portalu YouTube. Znajdziemy tam utwór nagrany we współpracy z zaprzyjaźnioną placówką z Giżycka, jako swoiste działanie ponad ograniczeniami powodowanymi przez pandemię Covid – 19. „Kawałek” został obejrzany już 1800 razy co, jak na początek muzycznej drogi, jest całkiem niezłym wynikiem.

U jednych temat wzbudza szczere zainteresowanie i podziw, w innych rodzi sprzeciw i krytykę: że można lepiej, można inaczej, bardziej profesjonalnie itp. Jednego odmówić im nie można – chłopakom się chce! Chce się zarówno młodym ludziom, którym nieco pokrzyżowały się drogi na pewnym etapie ich życia, ale chce się także wychowawcy, który wszystko to koordynuje. Najistotniejsze jednak wydaje się to, że grupa zupełnie nieznających się chłopaków z dwóch krańców Polski, przebywająca w placówkach, które społecznie rodzą bardzo mieszane uczucia robi kawał dobrej roboty, udowadniając tym, którzy postawili na nich przysłowiową „kreskę”, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i że są w stanie zrobić jeszcze dużo dobrych rzeczy.

To ważny głos młodego pokolenia, które zdaje się powoli odnajdywać w „covidowej rzeczywistości” i w dobie narzekań na temat pogłębiających się dysfunkcji, które rodzą się wśród nastolatków w wyniku ograniczeń związanych z pandemią, biorą życie takim, jakie jest i działają, oddając się konstruktywnym aktywnościom! Mamy nadzieję, że jeszcze usłyszymy niejeden utwór tych młodych hiphopowców, póki co, cytując autorów: „teraz w Waszą stronę leci covidowa piona”!


*- Informacja i zdjęcia: MOS Dobrodzień.

Podziel się