• Home »
  • Informacje »
  • 19-latek gnał 119 km/h, bo spieszył się na pociąg. Zapłacił 1500 złotych

19-latek gnał 119 km/h, bo spieszył się na pociąg. Zapłacił 1500 złotych

19-latek gnał 119 km/h, bo spieszył się na pociąg. Zapłacił 1500 złotych

19-latek z województwa łódzkiego został zatrzymany przez policjantów z grupy SPEED, którzy zarejestrowali nadmierną prędkość prowadzonego przez niego volkswagena.

W piątkowe przedpołudnie, 7 stycznia policjanci z oleskiej grupy SPEED patrolujący remontowany odcinek krajowej „czterdziestki piątki” na trasie Wierzbie-Kowale namierzyli kierowcę volkswagena polo, który przekroczył obowiązujący tam limit prędkości. Kierowca na ograniczonej w miejscu prowadzonych robót drogowych „sześćdziesiątce” gnał z prędkością 119 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej tłumaczył niebezpieczną jazdę tym, że śpieszył się na pociąg.

19-letni mieszkaniec województwa łódzkiego za przekroczenie obowiązującej prędkości poza obszarem zabudowanym o 59 km/h został ukarany zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia tego roku nowym taryfikatorem, mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!


*- Informacja i zdjęcie: KPP Olesno.

Podziel się