• Home »
  • Informacje »
  • Trzeźwy poranek na drogach powiatu. Prawie pół tysiąca skontrolowanych kierowców

Trzeźwy poranek na drogach powiatu. Prawie pół tysiąca skontrolowanych kierowców

Trzeźwy poranek na drogach powiatu. Prawie pół tysiąca skontrolowanych kierowców

W poniedziałek 4 września, od wczesnych godzin porannych, policjanci z oleskiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Wśród blisko 450 skontrolowanych kierowców, 2 zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Poranne działania ukierunkowane były na kontrole trzeźwości kierujących, w celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierowcy, którzy siadają za kierownicę po alkoholu stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

W ciągu trzech godzin działań, policjanci przebadali prawie 450 kierujących. Wśród nich 2 zdecydowało się na jazdę na „podwójnym gazie”. Najpierw podczas policyjnej kontroli wpadł 26-latek kierujący audi, a chwilę później 36-letni kierowca ciężarowego mercedesa. Obaj kierowcy mieli w organizmie prawie pół promila alkoholu, co skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy i skierowaniem sprawy do sądu. Jazda w stanie po użyciu alkoholu zagrożona jest karą aresztu, grzywną i czasowym zatrzymaniem prawa jazdy.

Przypominamy, że alkohol spowalnia reakcje, obniża koncentrację, powoduje błędną ocenę szybkości jazdy, odległości, a także własnych umiejętności. Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego, ich zdrowia, a nawet życia. Pamiętaj, nigdy nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu lub będąc pod wpływem innych środków odurzających!


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się