Gmina Olesno wybuduje 15 mieszkań

Gmina Olesno wybuduje 15 mieszkań

Gmina Olesno wybuduje 15 mieszkań przy ul. Słowackiego w Oleśnie. Umowa z wykonawcą inwestycji, firmą BIL Sp. z o.o. z Opola została podpisana w czwartek 14 września w Urzędzie Miejskim w Oleśnie.

Gmina Olesno jest jednym z 12 samorządów woj. opolskiego wraz z Krajowym Zasobem Nieruchomości, które są współwłaścicielami Spółki pod nazwą „Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa SIM Opolskie sp. z o.o.”. Głównym celem funkcjonowania SIM-u jest budowanie domów mieszkalnych i ich eksploatacja na zasadach najmu.

W harmonogramie działań inwestycyjnych SIM-u w pierwszym etapie jest wzniesienie trzykondygnacyjnego budynku wielorodzinnego z 15 mieszkaniami o powierzchni użytkowej od 40 m² do 80 m² na działce komunalnej nr 2786 o powierzchni 0,0751 ha, zlokalizowanej przy ulicy Słowackiego.

Rozpoczęcie budowy zaplanowane jest na 18 września 2023 r. a zakończenie w grudniu 2024 r.

Koszt inwestycji został wstępnie oszacowany na kwotę 8 mln zł, a zdecydowana większość środków zostanie pozyskana z Rządowego Fundusz Rozwoju Mieszkalnictwa, Funduszu Dopłat oraz z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Oferta wynajmu nowo wybudowanych mieszkań przy ulicy Słowackiego skierowana będzie do osób i rodzin nieposiadających własnego lokalu w Gminie Olesno, które dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na zakup mieszkania.

W zależności od zainteresowania przyszłych najemców, będzie możliwy również wykup przydzielonych mieszkań.

Stawki czynszu w nowych mieszkaniach, które powstaną przy ulicy Słowackiego, powinny być niższe od czynszu komercyjnego o co najmniej 20%, przy czym z do 70% kwoty czynszu będzie przekazywane na poczet przyszłego wykupu mieszkania.

W kolejnych latach planowana jest już budowa następnych 65 mieszkań przy ulicy Wachowskiej w Oleśnie.


*- Informacja i zdjęcie: Urząd Miejski w Oleśnie.

Podziel się