37-latek pojechał do sklepu mając prawie 3 promile! Obywatelskie zatrzymanie

37-latek pojechał do sklepu mając prawie 3 promile! Obywatelskie zatrzymanie

Zdecydowana reakcja świadka pozwoliła zatrzymać pijanego kierowcę, który mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie przyjechał do sklepu. Kierujący dodatkowo posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W sobotni poranek 25 listopada policjanci z Olesna otrzymali zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy volkswagena passata, który przyjechał na parking przy jednym ze sklepów spożywczych w Wojciechowie. Zaalarmowani mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce.

Okazało się, że świadek zdarzenia – mieszkaniec powiatu kluczborskiego – zauważył niebezpieczne manewry kierowcy passata, który ostatecznie „zawisł” pojazdem na krawężniku ograniczającym parking, a jego wygląd wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. W związku z tym uniemożliwili mu odejście z miejsca.

Policjanci potwierdzili jego przypuszczenia. Badania alkomatem wykazało, że 37-letni kierowca volkswagena miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

37-latek trafił do policyjnego aresztu, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut: kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu. Do przedstawionego zarzutu przyznał się. Teraz sprawa trafi do sądu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

– Dziękujemy świadkowi za zdecydowaną reakcję i uniemożliwienie pijanemu kierowcy dalszej jazdy. Pamiętajmy, że pijany kierowca to ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, a nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu może uratować czyjeś życie – informuje oleska policja.


*- Informacja: KPP Olesno.

Podziel się