Dwukrotnie okradł kościół w Dobrodzieniu. Zatrzymany dzięki monitoringowi

Dwukrotnie okradł kościół w Dobrodzieniu. Zatrzymany dzięki monitoringowi

Dzielnicowy z Dobrodzienia rozpoznał i zatrzymał mężczyznę, który 2 dni wcześniej okradł miejscowy kościół. Kluczowe było nagranie z monitoringu. 44-latek pod nieobecność wiernych wyniósł Ewangeliarz, Pismo Święte, posrebrzany krzyż lektorski oraz szatę liturgiczną. 

W sobotnie popołudnie (17 lutego) policjanci z dobrodzieńskiego komisariatu zostali zaalarmowani o kradzieży w kościele na Placu Wolności w Dobrodzieniu. Według zgłaszającego z kościoła skradziono Ewangeliarz oraz Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu.

Miejscowi stróże prawa od razu zajęli się tą sprawą. Kryminalni zabezpieczyli między innymi  nagranie z kamery monitoringu, na którym widać było mężczyznę wynoszącego z kościoła jakąś księgę. Właśnie to nagranie było kluczowym dowodem. Rabusia rozpoznał dzielnicowy z Dobrodzienia. Po dwóch dniach od przestępstwa zauważył go podczas obchodu. Natychmiast zatrzymał 44-latka i przekazał swoim kolegom ze służby kryminalnej.

Jak ustalili policyjni śledczy, 44-letni mieszkaniec gminy Dobrodzień w styczniu i lutym dwukrotnie odwiedził w niecnym celu kościół. Jego łupem padły Ewangeliarz, Pismo Święte, posrebrzany krzyż lektorski oraz szata liturgiczna – alba. Mężczyzna sięgał jeszcze do kościelnej skarbony, ale nie znalazł tam żadnej gotówki. Policjanci podczas przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny odnaleźli i zabezpieczyli wszystkie skradzione przedmioty.

Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.


*-Informacja, wideo i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się