Został tydzień na złożenie wniosku o 800+

Został tydzień na złożenie wniosku o 800+

Od lutego rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie wychowawcze na nowy okres rozliczeniowy. Co zrobić żeby zachować ciągłość w wypłacie 800+?

Nowy okres rozliczeniowy w programie „Rodzina 800+” rozpocznie się już za kilka tygodni. ZUS będzie mógł przelewać pieniądze na rachunki bankowe rodziców od czerwca. Nowy okres rozliczeniowy potrwa przez kolejnych 12 miesięcy, do końca maja 2025 r. Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów.

– Rodzice, którzy nie będą zwlekać i złożą wniosek o świadczenie 800+ do końca kwietnia, zachowają ciągłość wypłat. Osobie, która obecnie pobiera świadczenie i prześle wniosek do końca tego miesiąca, ZUS wypłaci świadczenie wychowawcze w ramach nowego okresu rozliczeniowego do 30 czerwca tego roku – informuje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie opolskim.

Od 1 lutego br., do połowy kwietnia opolski ZUS zarejestrował ponad 65 tys. wniosków o wypłatę świadczenia wychowawczego, a wnioski te dotyczyły ponad 100 tys. dzieci z regionu. W całym kraju ZUS zarejestrował ponad 2,9 mln wniosków.

Wnioski o świadczenie można składać wyłącznie drogą elektroniczną. Można to zrobić na kilka sposobów – poprzez aplikację mobilną mZUS na smartfony i tablety, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, portal Emp@tia albo swoją bankowość elektroniczną.

Zakład zachęca rodziców i opiekunów do składania wniosków przez aplikację mZUS. Można z niej korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play lub Apple App Store.

Aplikacja mZUS zawiera funkcje przyspieszające wypełnienie wniosku o 800 plus. Jeśli ktoś składał już wniosek w poprzednim okresie i otrzymywał świadczenie, może utworzyć nowy wniosek na podstawie poprzedniego. Dzięki temu większość danych uzupełni się automatycznie. W razie potrzeby klient może je zmienić przed wysłaniem. W aplikacji można również sprawdzić, czy świadczenie zostało już przyznane.


*- Informacja: ZUS.

Podziel się