Oficjalne otwarcie miniobwodnicy Olesna

Oficjalne otwarcie miniobwodnicy Olesna

W środę 24 kwietnia oficjalnie otwarta została droga relacji Łowoszów-Wojciechów.

Remont polegał na ułożeniu nowej nawierzchni asfaltowej na odcinku 3,7 km i uzupełnieniu zaniżonych poboczy tłuczniem kamiennym. Ponadto, została wymieniona istniejąca nawierzchnia chodnika na nową z kostki brukowej.

– To ważna droga na terenie naszej gminy, łącząca dwie miejscowości, czyli Łowoszów i Wojciechów i dwie drogi wojewódzkie. Pamiętamy, jakie ogromne znaczenie miała, kiedy prowadzony był remont drogi wojewódzkiej. Ta droga ma charakter komunikacyjny, ale również rekreacyjny, chętnie korzystają z niej rowerzyści. Mamy nadzieję, że dojdzie także do wyczekiwanego remontu drogi wojewódzkiej w Łowoszowie. W międzyczasie bowiem zdążyliśmy wybudować obwodnicę Olesna, miniobwodnicę, którą dzisiaj otwieramy, więc czekamy tylko i wyłącznie na ruch ze strony Zarządu Dróg Wojewódzkich, aby ten pozostały odcinek przez Łowoszów został przebudowany – mówi Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna.

Inwestycja kosztowała ponad 1,8 mln zł, a dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 70% wyniosło około 1,26 mln zł.

Wykonawcą inwestycji była oleska spółka Remost.

Damian Pietruska

Podziel się