Boisko w Wojciechowie już otwarte

Boisko w Wojciechowie już otwarte

Doczekali się mieszkańcy Wojciechowa boiska z prawdziwego zdarzenia. Popularna “sahara” została zamieniona w piękny plac gry, który będzie służył piłkarzom pewnie przez wiele, wiele lat. Uroczyste otwarcie dokonane zostało w niedzielę 25 sierpnia, prawdopodobnie w ostatni ciepły, słoneczny weekend tego lata. Do Wojciechowa (głównie rowerami) zjechały tłumy z całej okolicy. Atmosfera była przednia. Rodziny z dziećmi, młodzież i starsi – wszyscy przyjechali cieszyć się z nowo otwartego boiska. Teren wokół pola gry stał się miejscem spotkań małej, lokalnej społeczności. Piękna wiata, mini plac zabaw, nowe boisko, ławeczki, a wszystko otulone piękną naturą z dala od szumu przebiegającej przez Wojciechów krajowej drogi numer 11.

Czego chcieć więcej?

A no można. Mieszkańcy Wojciechowa na czele z panią sołtys Edeltraudą Zug nie ustają w nowych pomysłach, a przede wszystkim – działaniach. Nie wyobrażają sobie, że obecnym stanem można się zadowolić i cały czas, powoli, ale systematycznie dokonują kolejnych poprawek. Jednym z pomysłów jest ustawienie ławeczek wokół boiska dla kibiców, zainstalowanie piłkochwytów oraz powiększenie placu zabaw.

To jednak w bliższej lub dalszej przyszłości.

W niedzielę pani sołtys dokonała symbolicznego przecięcia wstęgi wraz z Sylwestrem Lewickim, burmistrzem Olesna oraz Markiem Grzywną, prezesem LZS-u Wojciechów.

Następnie piłkarze tamtejszego LZS-u uznali, że panie mają pierwszeństwo i pozwolili “ochrzcić” nowy plac gry dziewczynom z Babskiego Klubu Sportowego Wojciechów.

Dziewczęta zmierzyły się z sąsiadkami z Łowoszowa, ale nie okazały się gościnne, bowiem wygrały 1-0, a pierwszą bramkę na nowym boisku strzeliła Agnieszka Jakubowska.

BKS Wojciechów zagrał w składzie: Maria Gryga – Brygida Bertram, Agnieszka Jakubowska, Aleksandra Bensz, Iwona Respondek, Karolina Wilhelm, Katarzyna Białek, Izabela Majchrzak, Ilona Siwek, Beata Pytka.

Zespół z Łowoszowa: Ewa Piontek – Barbara Kłosińska, Anna Kłosińska, Weronika Kłosińska, Ramona Szopa, Beata Małeska, Anna Tillner, Karolina Wojczyk, Marzena Palmer, Mariola Steinhardt.

Po nich na boisko weszli mężczyźni i zagrali oficjalny mecz oleskiej klasy B. Im jednak “nowa sahara” nie pomogła, bowiem przegrali z LZS-em Żytnów 1-3 (o czym piszemy o osobnym poście).

W międzyczasie, w drewnianej wiacie obok boiska, zorganizowano zabawy dla najmłodszych, którzy świetnie się bawili.

Mieszkańcom Wojciechowa na czele z panią sołtys należą się gromkie brawa! To było piękne, prawdziwe święto nie tylko dla mieszkańców miejscowości św. Wojciecha. Oby więcej takich inicjatyw i tak zaangażowanych w rozwój lokalnej społeczności ludzi!

Podziel się