• Home »
  • Galeria »
  • Maturzyści zakończyli rok szkolny. Wzruszające pożegnanie w ZSZ Olesno

Maturzyści zakończyli rok szkolny. Wzruszające pożegnanie w ZSZ Olesno

Maturzyści zakończyli rok szkolny. Wzruszające pożegnanie w ZSZ Olesno

50 absolwentów technikum w Zespole Szkół Zawodowych w Oleśnie zakończyło rok szkolny. Przed nimi jeszcze egzamin dojrzałości. To oznacza, że tegoroczni absolwenci dołączyli do szerokiego grona 11 805 absolwentów, którzy ukończyli ZSZ w całej historii szkoły!

Rok szkolny ukończyli uczniowie klas 5 eb (technik elektryk i technik budownictwa) oraz 5 ik (technik informatyk i technik żywienia i usług gastronomicznych).

– To były wyjątkowo zdyscyplinowane klasy. Nie mówię tego często, ale w ciągu tych pięciu lat, liczba interwencji w przypadku tych uczniów, była znikoma. To były dwie naprawdę dobre grupy! – ocenia Horst Chwałek, dyrektor ZSZ Olesno.

Już 7 maja startuje maraton maturalny, który potrwa do 25 maja.

– Uczniowie będą mieli możliwość wykazać się tym wszystkim, czego nauczyli się w trakcie ostatnich pięciu lat. Jestem o nich spokojny, są dobrze przygotowani – mówi dyrektor.

Tegoroczna uroczystość była wyjątkowo, bowiem rozpoczęła się od dekoracji sztandaru szkoły Honorową Odznaką PCK III stopnia. Nie mogło zabraknąć części artystycznej, w wykonaniu uczniów klas młodszych – świetna muzyka i zabawny kabaret. Ważnym punktem było wręczenie świadectw i nagród dla wybitnych uczniów.

Wśród zaproszonych gości obecny był Marek Leśniak, wicekurator oświaty w Kuratorium Oświaty w Opolu.

– To Wy za chwilę będziecie stanowili przyszłość – być może tego miasta, województwa, kraju a może i za granicą. Korzeniami będziecie jednak zawsze absolwentami tej szkoły. Będziecie jej wizytówką! A dla szkoły, późniejsze osiągnięcia absolwentów, są największą dumą. Bądźcie sobą, walczcie o siebie, pracujcie dla siebie, a zobaczycie, że Wasza przyszłość będzie wyjątkowa – mówił podczas przemówienia Marek Leśniak.

Czego życzyć absolwentom, którzy właśnie opuszczają mury szkoły i wychodzą do szerokiego świata?

– W pierwszej kolejności dobrego życia! W szkole nie tylko staraliśmy się przekazać maksymalną ilość wiedzy, ale również odpowiednio przygotować do wyzwań życiowych. To zasługa naszych wychowawców, którzy stanęli na wysokości zadania! – mówi Horst Chwałek.

Uroczystość zakończyła się wspólnymi zdjęciami i tradycyjnym sadzeniem pamiątkowych krzewów.

Damian Pietruska

Podziel się