Jak działają suplementy na włosy? Czy warto po nie sięgnąć?

Jak działają suplementy na włosy? Czy warto po nie sięgnąć?

Która z nas nie marzy o zdrowych, gęstych i lśniących włosach? Niestety nie każda kobieta została nimi obdarzona naturalnie. Na poprawę kondycji włosów ma wpływ prawidłowa pielęgnacja, a także zbilansowana dieta bogata w witaminy i minerały. Niedobory w organizmie można uzupełnić, zażywając specjalne suplementy na włosy. Jak działają i czy warto po nie sięgać?

Kiedy stosować suplementy na włosy?

Kondycja włosów, a co za tym idzie ich wygląd, często jest odzwierciedleniem tego, co dzieję się wewnątrz, w naszym organizmie. Nieodpowiednia dieta lub czynniki zdrowotne mogą prowadzić do niedoboru pewnych witamin i minerałów, co z kolei objawia się pogorszeniem stanu włosów, skóry czy paznokci. Jeśli zauważymy, że nasze włosy nadmiernie wypadają, łamią się lub są suche i matowe, być może warto wdrożyć suplementację. Najlepiej skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, który ustali, czy suplementy na włosy rzeczywiście są nam potrzebne. Do wyboru mamy specyfiki w postaci tabletek, żelków, proszków czy herbatek. Wysokiej jakości suplementy poprawiające kondycję włosów można znaleźć tutaj: https://sklepanwen.pl/kategoria/suplementy-na-wlosy.

Jak suplementy wpływają na kondycję włosów?

Do prawidłowego wzrostu nasze włosy potrzebują wielu substancji odżywczych. Gdy nie jesteśmy w stanie dostarczyć ich naszemu organizmowi poprzez samą dietę, pomocne okazują się suplementy na włosy. Zawarte w nich składniki aktywne są transportowane przez krew. Dostają się do cebulek włosów, a następnie do ich korzeni, wzmacniając je i poprawiając ich kondycję. Składniki odżywcze wspierają odbudowę komórkową i usprawniają procesy metaboliczne w organizmie. Należy jednak pamiętać, że suplementy są jedynie uzupełnieniem zdrowego stylu życia i nigdy go nie zastąpią. Jeśli zażywamy odpowiednią ilość ruchu, a nasza dieta jest zróżnicowana i bogata w warzywa, owoce, białko i tłuszcze nienasycone, suplementacja będzie wartościowym dodatkiem i spełni swoją rolę.

Najlepsze suplementy na włosy – które wybrać?

Jakich składników szukać w suplementach, które mają poprawić kondycję i wygląd naszych włosów? Do tych najbardziej pożądanych należy krzem. Stymuluje cebulki włosów, pobudzając je do wzrostu i zapobiegając ich nadmiernemu wypadaniu. Innym cennym składnikiem aktywnym jest żelazo wspomagające regenerację włosów. Wiele kobiet cierpi na jego niedobór między innymi z powodu obfitych miesiączek czy karmienia piersią. Jeśli natomiast chodzi o witaminy, suplementy na włosy często zawierają te z grupy A i B. Retinoidy odpowiadają za produkcję nowych komórek skóry. Z kolei biotyna wspomaga produkcję keratyny. Oba te składniki mają więc bezpośredni wpływ na odbudowę i wzmocnienie naszych włosów.

Starannie dobrane suplementy mogą być skutecznym narzędziem w walce o zdrowie i piękny wygląd! Zawarte w nich składniki odżywcze wspierają naturalne procesy zachodzące w organizmie, przyczyniając się do do poprawy kondycji włosów, skóry i paznokci.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się