Jesteś małym mistrzem!

Jesteś małym mistrzem!

700 uczniów szkół podstawowych z klas I-III z 7 gmin powiatu oleskiego uczestniczyło w projekcie “Opolszczyzna – kuźnią sportowych talentów” realizowanego przez Szkolny Związek Sportowy “Opolskie”.

– Celem projektu jest propagowanie i rozbudzanie sportowych pasji wśród uczniów w wieku wczesnoszkolnym – mówi Jan Stanisławczyk, gminny koordynator sportu szkolnego.

Przedostatni etap projektu, który trwał od 18 listopada, w każdej gminie, odbył się Oleśnie w hali Zespołu Szkół, w czwartek 28 listopada.

Sędziami projektu organizowanego w Oleśnie byli uczniowie oleskiego Gimnazjum nr 2, reprezentanci szkoły w zawodach sportowych, a więc szkolni sportowi, specjaliści.

Młodzi, być może przyszli sportowcy, mieli do wykonania sześć prób:

– “podrzuć, klaśnij, złap” – podrzucanie piłki, kilkukrotne klaśnięcie, podczas lotu piłki i złapanie jej,

– “Slalomem do celu” – “kozłowanie” piłki slalomem,

– “Fiku miku” – przewrót w przód,

– “Hop w górę”- skoki na skakance,

– “Szczęśliwie do celu” – rzuty woreczkiem do celu,

– “Odważnie, nie upadnij” – przejście po równoważni.

– Od razu było widać, które dzieci uprawiają jakikolwiek sport, choćby po koordynacji ruchowej – mówi Patryk Osadnik, sędzia jednej z prób, reprezentant szkoły i piłkarz OKS-u Olesno. – Poziom sportowy młodych uczniów jest zróżnicowany. Jedne czuły się podczas ćwiczeń jak ryba w wodzie, a nad innym trzeba jeszcze popracować.

Wszystkie dzieci za udział w teście sprawności fizycznej otrzymały pamiątkowe dyplomy “Jesteś małym mistrzem” oraz koszulki z logo projektu i mały poczęstunek.

Podziel się