Losowanie grup Copa America 2016

Losowanie grup Copa America 2016

Po raz pierwszy w turnieju Copa America weźmie udział 16 drużyn. 10 zespołów ze strefy CONMEBOL oraz sześć drużyn ze strefy CONCACAF. Turniej odbędzie się na 10 obiektach w 10 miastach.

Turniej Copa America 2016

Copa America 2016 jest 45 edycją najważniejszego w Ameryce Południowej turnieju piłkarskiego. Rozgrywki będą miały miejsce w Stanach Zjednoczonych. Tegoroczny turniej ma specjalny wymiar. Jest organizowany z okazji setnej rocznicy założenia konfederacji CONMEBOL (południowoamerykańska konfederacja piłki nożnej) oraz dla uczczenia pierwszego turnieju Copa America. Po raz pierwszy w ramach turnieju drużyny spotkają się poza granicami Ameryki Południowej. Fani, którzy nie będą mogli oglądać sportowych rozgrywek na trybunach, mogą obejrzeć mecze na żywo w internecie bez konieczności oczekiwania na transmisję telewizyjną.

Terminarz rozgrywek

Turniej rozpocznie się 3 czerwca od zmagań USA i Kolumbii. Mecz zostanie rozegrany na stadionie Levi’s Stadium w Santa Clara. Na tym samym obiekcie 6 czerwca odbędzie się także mecz pomiędzy reprezentacją Chile a zespołem z Argentyny. Faza grupowa ma się zakończyć 14 czerwca. W dniach 16, 17 i 18 czerwca przewidziane są mecze ćwierćfinałowe a 21 i 22 czerwca – półfinały. Rozgrywka o trzecie miejsce zaplanowana jest na 25 czerwca. Mecz finałowy odbędzie się 26 czerwca.

Losowanie grup

Grupy rozlosowano w niedzielę 21.02. W tegorocznych zawodach Copa America udział weźmie 16 drużyn – 10 drużyn z krajów południowoamerykańskich oraz sześć reprezentacji ze strefy CONCACAF. Zwykle w rozgrywkach uczestniczyło 12 zespołów. Zmiana jest motywowana porozumieniem pomiędzy CONCACAF (konfederacja piłki nożnej Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów) i CONMEBOL. Turniej odbędzie się na 10 obiektach w 10 miastach – Pasadena (Los Angeles), East Rutherford, Houston, Filadelfia, Santa Clara, Foxborough, Seattle, Glendale, Chicago oraz Orlando.

Grupa A: Paragwaj, USA, Kostaryka, Kolumbia
Grupa B: Peru, Ekwador, Brazylia, Haiti
Grupa C: Jamajka, Urugwaj, Meksyk, Wenezuela
Grupa D: Panama, Boliwia, Chile, Argentyna

Podziel się