Uczniowie z Dobrodzienia przeszli policyjny test sprawnościowy!

Uczniowie z Dobrodzienia przeszli policyjny test sprawnościowy!

Uczniowie z Zespołu Szkół w Dobrodzieniu kolejny raz mogli zmierzyć się z torem sprawnościowym, jaki muszą pokonać kandydaci do służby w Policji. Tor złożony z ośmiu elementów pokonywali pod okiem policjantów – instruktorów z Olesna i Dobrodzienia. Dodatkowo policjanci omówili kryteria, jakie musi spełniać kandydat do służby w policji.

Dzięki uprzejmości dyrektora placówki, olescy policjanci zorganizowali kolejne zajęcia pn. “Wf z policjantem”, na których uczniowie zainteresowani służbą w policyjnej lub innych formacjach mundurowych mogli sprawdzić się na torze sprawnościowym, jaki muszą zaliczyć przyszli policjanci. W zajęciach uczestniczyli między innymi uczniowie klasy o profilu mundurowym.

Młodzież pod okiem policyjnych instruktorów pokonywała elementy toru przeszkód, co dało im możliwość zapoznania się z jednym z etapów kwalifikacji do służby w policji. Taki próbny test pozwala sprawdzić się oraz dopracować te elementy, które sprawiają największą trudność. Nic więc dziwnego w tym, że osoby przystępujące po raz kolejny do testu potrzebują na jego pokonanie mniej czasu.

Dodatkowo podczas spotkania policjanci przekazywali młodzieży informacje na temat zasad rekrutacji i wymagań, jakie musi spełniać kandydat na policjanta.

Osoby zainteresowane służbą w Policji mogą wziąć udział w próbnych testach sprawności fizycznej, które są sukcesywnie organizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Opolu oraz komendy powiatowe.

– Najbliższy test już maja o godz. 14:0w hali sportowej Zespołu Szkół przy ul. Sądowej 2 w OleśnieProsimy o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 47 86 36 511. Zapraszamy! – informuje Komenda Powiatowa Policji w Oleśnie.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się