Zdzisław Pytka “Bohaterem Katechezy”

Zdzisław Pytka “Bohaterem Katechezy”

W nocy z 30 na 31 marca zakończyło się głosowanie na “Bohatera Katechezy” organizowane przez Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i Gościa Opolskiego. Tytuł „Bohatera Katechezy” otrzymał Zdzisław Pytka z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie oraz Zespołu Szkół w Oleśnie, który zebrał 1434 głosy.

Drugie miejsce zajął Waldemar Wczasek z 1168 głosami. Jest on katechetą w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu.

Trzecie miejsce przypadło Edycie Bem z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich. Zdobyła 860 głosów.

– W ostatnich dniach głosowania, widząc jaką mam przewagę, liczyłem się z wygraną – mówi Zdzisław Pytka. – To zasługa wielu osób, która na mnie głosowała oraz tych, którzy stworzyli małą kampanię wyborczą, jak na przykład ksiądz Piotr Brągiel. Wygrana mobilizuje do dalszej pracy, ale nie zamierzam nic zmieniać w lekcjach religii. Nie chodzi teraz o to, żeby był przerost formy nad treścią. Stawiam na sprawdzone już pomysły.

Na oleskiego bohatera spadła ostatnio lawina pochwał i gratulacji.

– Tytuł Bohatera Katechezy jak najbardziej się należy – mówią Emilia Schefller, Natalia Nawrat i Dawid Michalczyk, uczniowie Zespołu Szkół w Oleśnie. – Na katechezę, prowadzoną często w niekonwencjonalny sposób, przychodzimy z przyjemnością. Ten nauczyciel ma spore poczucie humoru, potrafi zaciekawić, zmusić do refleksji i po prostu przyjemnie się go słucha.

Wręczenie nagród odbędzie się 10 kwietnia w Opolu podczas diecezjalnej gali podsumowującej konkursy organizowane przez Wydział Katechetyczny. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy!

Podziel się