Róże Olesna 2014

Przedstawiamy sylwetki tegorocznych laureatów Róży Olesna. Statuetki wręczał Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna oraz Klaudia Spodzieja, Miss Polski Olesna 2014, Miss Polski Opolszczyzny 2014 i Półfinalistka Miss Polski 2014.
Oto tegoroczni laureaci:
Anna Wloka
(nagrodę w jej imieniu odebrali rodzice)
Urodziła się 14 marca 1993 roku w Brońcu. Już w szkole podstawowej nauczycielka wf-u zauważyła, że bardzo dobrze gra w piłkę ręczną, ma silną rękę. Niedługo potem pojechała na pierwsze zawody w pchnięciu kulą. Poszło jej bardzo dobrze. Wygrała zawody gminne i wojewódzkie bez żadnego problemu.
W Publicznym Gimnazjum nr 1 w Oleśnie pielęgnowaniem sportowego talentu zajął się Artur Chęciński. To on raz w tygodniu po lekcjach prowadził dla niej treningi. W czasie startu na zawodach wojewódzkich zauważył ją trener Jacek Dziuba, który zaproponował wyjazd na obóz w Poznaniu i Międzyzdrojach. Tak zaczęła się kariera kulomiotki z Brońca, która mimo młodego wieku może pochwalić się wieloma sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej.
Zajęła między innymi 7. miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w 2013 r., srebrny medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w 2013 roku oraz na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w 2013 roku, gdzie osiągnęła swój rekord życiowy (16,83 m).
Jest zawodniczką LUKS Podium Kup, ale aktualnie mieszka w Warszawie, gdzie pod okiem trenera Henryka Olszewskiego ciężko pracuje, by osiągnąć kolejne sukcesy. Jej kolegą na treningach jest złoty medalista Igrzysk Olimpijskich, Tomasz Majewski.
Anna Wloka jest przykładem, że wiara w siebie i ciężka praca może dać w przyszłości doskonałe efekty.
Tomasz Kubicki
Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W policji służbę pełni od 22 lat, zaczynając jako policjant komisariatu policji w Dobrodzieniu. Aktualnie dziewiąty rok na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnie.
Kierowana przez niego jednostka sukcesywnie podnosząc efektywność pracy w 2013 roku uzyskała po raz kolejny najlepsze wyniki wykrywawcze w garnizonie opolskim. Dzięki dużemu zaangażowaniu, determinacji i uporowi komendanta po niespełna dwóch latach udało się zakończyć budowę nowej, kompletnie wyposażonej Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie.
Poczynając od 2003 roku Tomasz Kubicki był wielokrotnie powoływany przez Komendanta Głównego Policji na Kierownika Reprezentacji Polskiej Policji startującej na największych światowych zawodach, między innymi Mistrzostwach Świata i Europy w Maratonie Sifok 2008 w lekkiej atletyce Praga 2010, Bukareszt 2012, Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych. Tam również sam jako zawodnik godnie reprezentował Polskę i jak zawsze podkreślał Olesno, zdobywając medale.
W kanadyjskim Qubek w 2005 roku – złoto Adelaidzie w 2007 roku – złoto, srebro Vancouver 2009 – srebro Nowy Jork 2011.
Fakt utrzymywania tak wysokiego poziomu i świetnej organizacji startów, w natłoku codziennych obowiązków wynikających z kierowania jednostką, zasługuje na szczególne wyrazy uznania. Tym bardziej, że jest to doskonały sposób promowania Polski i ziemi oleskiej na arenie międzynarodowej.
Za osiągane wyniki, zarówno te służbowe, jak i sportowe, wielokrotnie wyróżniany i nagradzany zarówno przez Prezydenta RP, Ministra Spraw Wewnętrznych, jak i Komendanta Głównego Policji, między innymi Brązowym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Zasługi za Dzielność, srebrnym i brązowym medalem Zasłużony Policjant.
Ireneusz Misiak
Urodził się 2 listopada 1966 roku w Głuszycy w województwie Wałbrzyskim. Absolwent 5-letniego Technikum Elektoenergetycznego w Wałbrzychu, gdzie uzyskał tytuł technika elekto-energetyka. Absolwent Wydziału Mechaniczo-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej, gdzie uzyskał tytuł mgr inż. mechanik energetyk o specjalności chłodnictwo. Żonę Agatę (mieszkankę Olesna) poznał we Wrocławiu na studiach. Mają syna Mateusza.
Do Olesna przeprowadził się po ukończeniu studiów, gdzie rozpoczął pracę w ówczesnej Standard Armaturze, która w 1998 roku została zakupiona przez fińskiego producenta armatury sanitarnej – firmę Oras. Od momentu przejęcia Standard Armatury przez Finów aktywnie zaangażowany w rozwój firmy Oras w Polsce.
Od ostatniego roku, kiedy Oras zakupił niemieckiego producenta i markę armatury sanitarnej Hansa, zaangażowany w integrację fabryk i firm w ramach grupy Oras, która posiada fabryki w Finlandii i Polsce, a oprócz tego biura handlowe i przedstawicielstwa w większości krajów europejskich.
Zaczynał jako referent ds. technicznych, poprzez inżyniera wydziału ruchu i dyrektora ds. produkcji, został dyrektorem fabryki Oras w Oleśnie, która obecnie jest zdecydowanym liderem na rynku skandynawskim, jednym z największym producentów baterii w Europie oraz jednym z największych pracodawców w naszym regionie, który aktywnie wspomaga działalność sportową i kulturalną.