Mocny START na inaugurację klasy okręgowej

Wysokim zwycięstwem, bo aż 9-0, Start Dobrodzień rozpoczął walkę w klasie okręgowej w sezonie 2014/2015. Ich łupem padł GKS Widawa Wilków, który gra na licencji GKS Widawy Lubskiej, po fuzji tych drużyn.

Nikt nie spodziewał się tak dobrego wyniku w pierwszym meczu.Tym bardziej, że w drużynie Tomasza Maniury  w okresie przygotowawczym zaszło kilka ważnych zmian. Ze Start-u odeszło kilku podstawowych zawodników, a klub zasilili głównie juniorzy.

Dużym osłabieniem jest odejście Dariusza Gawlika i Miłosza Kwolka (wyjazd za granicę), a więc dwóch typowych atakujących. W ekipie został jedynie Arkadiusz Serwatka, którego wspomagają Maciej Biela (przyjście z drużyny juniorów START-u), Adam Ledwig (powrót po półrocznej przerwie) i Mateusz Kudełko, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Nowy napastnik, gdyż wcześniej był wystawiany w drużynie częściej  na boku pomocy, w meczu z Widawą aż cztery razy wpisał się na listę strzelców.

Również w bramce nastąpiły zmiany. O miano pierwszego bramkarza walczą Roman Ochman i Jacek Korzonek. Z klubu, na półroczne wypożyczenie do LKS Jedność Boronów odszedł Dawid Utrata.

Całe to przemeblowanie sprawiło, że nie wiedzieliśmy czego się spodziewać – mówi Rafał Koprek, kierownik START-u Dobrodzień. – Jednak pierwszy mecz zaskoczył nas bardzo na plus. Dominowaliśmy przez całe 90 minut o czym świadczy wynik. Musimy pamiętać, że był to pierwszy mecz i przed nami jeszcze długa droga. Naszym celem jest pierwsza ósemka, lecz wszystko zależy od tego jak zakończymy pierwszą rundę.

Cały mecz to ewidentna przewaga przyjezdnych, którzy co chwilę zagrażali bramce gospodarzom. Już pierwsze minuty pokazały, że dobrodzienianie przyjechali po trzy punktu. Na tle słabego przeciwnika Start grał bardzo składnie i wypunktował Widawę Wilków. Strzelanie rozpoczął w dziesiątej minucie Mateusz Kudełko, który okazał się katem gospodarzy, gdyż czterokrotnie umieszczał piłkę w siatce. W pierwszej połowie strzelali jeszcze Damian Skorupa i Maciej Biela.

W drugiej połowie wiele się nie zmieniło. Oblężenie bramki gospodarzy nie ustawało i kolejne bramki były kwestią czasu. Wynik podwyższyli Michał Ziaja, Arnold Gadecki i po raz drugi Damian Skorupa.

Za tydzień pierwsze spotkanie Start-u w nowym sezonie. Zawodnicy z Dobrodzienia zagrają przed własną publicznością i od razu derby z Unią Kolonowskie. Początek spotkania o godz. 17:00. Zapraszamy.

GKS Widawa Wilków – KS START Dobrodzień 0-9

bramki: 0-1, 0-4, 0-5, 0-7 Kudełko 10., 40., 45., 69., 0-2, 0-9 Skorupa 20., 88., 0-3 Biela 35., 0-6 Ziaja 52., 0-8 Gadecki 80.

Start: R.Ochman (72. Korzonek) – D.Kudełko, Maniura, Dawid Karnydał – K.Ochman – Skorupa, A. Gadecki, Grzesik (78. Hehnel), Ziaja (57. Grabas) – Biela (46. Jerominek), M.Kudełko. Trener: Tomasz Maniura.