Tydzień pełen sukcesów oleskich tenisistów!

Tydzień pełen sukcesów oleskich tenisistów!

Sekcja tenisa stołowego OKS-u Olesno ma za sobą tydzień sportowych sukcesów. Olescy tenisiści brylowali przy stołach podczas rywalizacji wojewódzkiej rangi.

Tomasz Mencel i Mateusz Poloczek zajęli drugie miejsce w Mistrzostwach Województwa Szkół Ponadpodstawowych.

– To duże wyróżnienie – ocenia Zdzisław Kleszcz, trener OKS-u Olesno. – W tych rozgrywkach biorą udział zawodnicy zrzeszeni w najlepszych klubach województwa.

Młodzi zawodnicy OKS-u również brali udział w dwudniowych Mistrzostwach Indywidualnych i Drużynowych Województwa Opolskiego, zawodników zrzeszonych w PZTS.

– To były bardzo udane mistrzostw dla naszej sekcji. Ten turniej to maraton, zajmowaliśmy w nim dobre miejsca – mówi trener.

  • Dawid Milde i David Lepich (z Żywocic) zdobyli tytuł mistrzowski w grach deblowych,
  • Dawid Milde zajął trzecie miejsce indywidualne w singlu,
  • Wicemistrzostwo drużynowe zdobyli Dawid Milde i Piotr Pluta,
  • Wicemistrzostwo w kategorii kadet w singlu zdobył Tomasz Mencel,
  • Mistrzostwo województwa w grze mieszanej zdobyli Tomasz Mencel z tenisistką z Zawadzkiego,
  • W grze podwójnej kadetów Tomasz Mencel z tenisistą z Brynicy zdobyli wicemistrzostwo województwa.

– Mówiąc naszym językiem, zaliczyliśmy sześć pudeł! To był najbogatszy tydzień w dotychczasowej historii naszej sekcji! Te wyniki poparte są ciężkimi treningami (14 godzin tygodniowo), ale ja widać to się opłaciło. Nadal szukamy sponsorów dla naszej sekcji, co pozwoliłoby na zakup sprzętu, który przy profesjonalny uprawianiu sportu szybko się zużywa, a kosztuje niemało.

A to nie koniec sukcesów! Dawid Milde w dniach 3-5 maja zagra w Mistrzostwach Polski w Sempólnie Krajeńskim, w grach indywidualnych i wraz z Dawidem Lepichem z Żywocic zagrają “drużynówkę”.

– To wielkie wyróżnienie dla tych młodych zawodników grać i podpatrywać najlepszych. Należy również przypomnieć, że nasi zawodnicy: wcześniej Tomek, a teraz Dawid już ogrywali się w MP oraz w Grand Prix Polski. To dalekie i kosztowne wyjazdy dla naszej sekcji, stąd każda pomoc będzie cieszyć. Jak zawsze na koniec, zapraszamy, młodych chętnych, dobrze uczących się do uprawiania tej pięknej dyscypliny, jaką jest tenis stołowy. Jesteśmy zainteresowania rocznikami: 2017 i młodsi – kończy Zdzisław Kleszcz.


*- Informacja i zdjęcia: OKS Olesno.

Podziel się