I Rodzinny Rajd Rowerowy – Wojciechów

I Rodzinny Rajd Rowerowy – Wojciechów

W sobotnie popołudnie 20 września 61 osób wybrało się na I Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Wojciechowie.

W rajdzie, który liczył około 20 kilometrów, udział mógł wziąć każdy. Rowerzyści wycieczkę rozpoczęli od parkingu w Wojciechowie, by wyruszyć w stronę kościoła św. Anny do Boroszowa, następnie przyjechać do ośrodka wypoczynkowego Anpol w Starym Oleśnie, a wycieczkę skończyć w  “Chatce pod Brzozami” w Wojciechowie, by przy ognisku zjeść kiełbaski i wziąć udział w konkursach i zawodach.

– Chcieliśmy poprzez organizację rajdu zintegrować lokalną społeczność – mówi Małgorzata Wiencierz, dyrektor PSP w Wojciechowie. – Rajd był otwarty dla wszystkich i cieszy tak wysoka frekwencja. Z pewnością pomysł okazał się trafiony.

Patronatem honorowym rajdu była Komenda Powiatowa Policji w Oleśnie, a impreza odbyła się pod hasłem “Bezpieczny rowerzysta”.

– Podczas rajdu uczestnicy przypomnieli sobie przepisy ruchu drogowego i mogli w praktyce się do nich stosować – mówi Małgorzata Wiencierz. – Wielu z naszych uczniów dojeżdża do szkoły na rowerze, dlatego ważne, żeby wiedzieli, jak bezpiecznie zachować się na drodze.

Pogoda i dobry humor dopisały. Z resztą, sami zobaczcie na zdjęciach autorstwa Krzysztofa Glicy.

Podziel się