Remontowany odcinek drogi Olesno-Boroszów minimalnie za krótki

Remontowany odcinek drogi Olesno-Boroszów minimalnie za krótki

Jeden z internautów zwrócił się do nas o wyjaśnienie w sprawie świeżo wyremontowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 487 Olesno-Boroszów.

– Codziennie kilkukrotnie przejeżdżam przez Boroszów i za każdym razem dziwię się, czemu wykonawcy pozostawili dziesięciometrowy odcinek drogi bez remontu, który remontu z pewnością wymagał – mówi internauta. – Ani to koniec granicy powiatu, czy gminy, ani tez koniec granicy działki.

Wspomniane miejsce jest widoczne na zdjęciach internauty. Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu.

– Generalnie każdy odcinek remontowanej drogi musi się gdzieś zaczynać, a gdzieś kończyć – mówi Arkadiusz Branicki, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. – Miejsce, którego problem dotyczy znajduje się tuż przed obiektem mostowym, który stwarza dodatkowe utrudnienia w remoncie. To jednak nie koniec remontu drogi wojewódzkiej nr 487, gdyż właśnie kończymy dokumentację remontu kolejnego odcinka tej drogi o długości 1100 metrów w Boroszowie. Nie jestem w stanie określić, kiedy dokładnie wykonany zostanie ten remont, lecz jest on wpisany w planowanych inwestycjach na lata 2014-2020.

Remont 4,5 kilometrowego odcinka drogi Olesno-Boroszów kosztował 6,1 mln zł, w tym 5,2 mln zł pochodziło z dofinansowania z Regionalnego Programy Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013. Stara konstrukcja drogi została rozebrana i wykonana nowa, którą poszerzono do 6-6,5 m. Zakres prac obejmował również odwodnienie odcinka, przebudowę trzech skrzyżowań z drogami powiatowymi i gminną oraz wykonanie zatoki autobusowej i przystanków.

Wyremontowany odcinek drogi wojewódzkiej oficjalnie został oddany do użytku w środę 12 listopada.

Damian Pietruska

***

Aktualizacja z 2 grudnia 2014 r.

Interweniujący w tej sprawie internauta wysłał kolejne zdjęcia, aby dowieźć, że feralny dziesięciometrowy odcinek znajduje się piętnaście metrów przed obiektem mostowym.

– Odcinek, licząc od barierki do miejsca, gdzie się zaczyna dziurawe 10 metrów ma dokładnie 15 metrów. Na jednym zdjęciu widać, że mieści się między tym samochód ciężarowy, którego zestaw ma około 16 metrów – pisze internauta. – Na jednym zdjęciu widać również, że chyba prace jeszcze trwają, bo robotnicy nie posprzątali po sobie.

Podziel się