XV Szkolne Konfrontacje Teatralne

XV Szkolne Konfrontacje Teatralne

Publikujemy zdjęcia Mirosława Dedyka z Konfrontacji Teatralnych, które odbyły się w sobotę 7 marca w Zespole Szkół w Olesnie.

Jak zwykle poziom aktorski szkolnych konfrontacji teatralnych zachwycił.

– Tchnęliście we mnie dobrego ducha i wiarę w to, że młodzież może być fantastyczna, wrażliwa, mądra i inteligentnie złośliwa – oceniała Katarzyna Żak, aktorka teatralna i telewizyjna, która zasiadała w Jury. – Młodzież patrzy inaczej na świat niż dorośli i to jest piękne. My się z tym nie zawsze zgadzamy, ale to też jest piękne. Naprawdę ujęliście mnie tym, co chcieliście wyrazić i wyraziliście swoimi spektaklami. Bardzo wam za to dziękuję.

Te słowa najmocniej oddają to, co działo się w auli oleskiego “Ogólniaka”. Oprócz Katarzyny Żak w Jury zasiadali: Artur Majer (przewodniczący), Sławomir Kuźnicki, Iwona Baldy, Jolanta Lewica, Bogusława Szychowska oraz Karolina Papiorkowska-Dymet.

3J9A4870

Nie sposób opisać wszystkich czternastu spektaklów, dlatego podajemy zdobywców głównych nagród XV Szkolnych Konfrontacji Teatralnych.

Pierwsze miejsce zdobył spektakl “Pan detektyw” Kalokagatia (III a). Sztuka o detektywie, który potrafił czytać w umysłach martwych ludzi była na tyle dobra, że jej scenarzysta i reżyser Michał Wiśniewski zgarnął indywidualne nagrody za scenariusz i reżyserię, a Piotr Izydorczyk, który wcielił się w tytułową rolę otrzymał nagrodę za pierwszoplanową rolę męską.

Drugą nagrodę zdobyła grupa O kule (II d) za “Gabinet Luster”, w którym nagrodę za pierwszoplanową rolę żeńską otrzymała Victoria Gnot.

Trzecią nagrodę wywalczyła grupa Kπ/2 (Kapipół) (III b) za spektakl “Chleba naszego powszedniego”, a nagrodę publiczności zgarnęli Ekspansywni tumiwisiści (II b), którzy zaprezentowali “Czystą Tablicę”. Ekspansywni tumiwisiści mogą pochwalić się również dwoma nagrodami indywidualnymi za drugoplanową rolę żeńską – Weronika Przewała i męską – Dominik Niesłony.

Nagrodę specjalną Jury otrzymali Cebulaki (I c) za “Koniec Świata”.

Nagrody indywidualne za wykonanie najlepszego plakatu otrzymali Szymon Wieczorek (III d) “Gra o życie” i Maria Latusek (III e) “Czarno na białym”.

Najlepszą scenografię wykonały Barbara Łowicka i Sandra Palmer (III c) Pierwiastek z trzech “Spojrzenie”.

 

Podziel się