Dzień Otwarty w Publicznej Szkole Podstawowej w Wachowie

Dzień Otwarty w Publicznej Szkole Podstawowej w Wachowie

W środę 11 marca w Publicznej Szkole Podstawowej zorganizowano dzień otwarty dla dzieci rozpoczynających naukę szkolną. Z zaproszenia skorzystały dzieci z przedszkola w Wachowie i Wysokiej, którym towarzyszyli rodzice. Od 1 września spełnianie obowiązku szkolnego rozpoczną wszystkie dzieci urodzone w roku 2008 i 2009.

Przybyłych gości przywitała dyrektor szkoły Ewa Płaziuk. Zwróciła uwagę, że rozpoczęcie edukacji szkolnej to ważne wydarzenie nie tylko dla dziecka, ale także dla jego rodziny.

IMG_0100Następnie uczniowie klas starszych zaprezentowali swoje zdolności teatralne w przedstawieniu „Szkoła na wesoło”. Przedszkolaki i ich rodzice nagrodzili występujące dzieci gromkimi brawami. Nie mniej podobał się występ młodszych uczniów, którzy przedstawili scenkę ”Krasnoludki”.  Z upływem czasu maluchom przybywało śmiałości, a obecność rodziców nie była już aż tak niezbędna.

IMG_0172Pod opieką nauczycieli dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej, zajęć z użyciem tablicy interaktywnej oraz plastycznych, muzyczno-ruchowych i językowych. Obejrzały sale lekcyjne, w których podejmą naukę i rozmawiały z nauczycielami. Był to dla nich czas świetnej zabawy i twórczej pracy. Na zakończenie każdy otrzymał słodki upominek oraz medal za wzorowe uczestnictwo w zajęciach.

Podczas zajęć edukacyjnych dzieci i rodzice zostali zaproszeni na spotkanie z panią dyrektor, która przedstawiła ofertę edukacyjną placówki i zasady jej funkcjonowania, osiągnięcia oraz plany na kolejny rok szkolny. Zapoznała rodziców z reformą programową dotyczącą obniżenia wieku obowiązku szkolnego. Poinformowała też o dobrym przygotowaniu szkoły i nauczycieli do przyjęcia dzieci sześcioletnich. Zwróciła uwagę na indywidualizację pracy z dziećmi zróżnicowanymi wiekowo, tak by nauka była efektywna i interesująca. Rodzice mieli możliwość zadawania nurtujących ich pytań oraz zwiedzenia budynku placówki, gdzie ich dzieci będą zdobywać wiedzę, bawić się i rozwijać.

Po spotkaniu, rodzice zostali zachęceni do przyjrzenia się zajęciom dzieci. Z zaciekawieniem obserwowali pracę swoich pociech i z dużym zaangażowaniem włączali się do pomocy. Chętnie dzielili się swoimi uwagami i rozmawiali z nauczycielami, którzy informowali o organizacji pracy w klasach młodszych.

Organizatorzy spotkania dziękują serdecznie wszystkim za zaufanie oraz przybycie.

 

Podziel się