“Oleski” Kryspin podbija internet

“Oleski” Kryspin podbija internet

Oleśnianin Robert Pawlik techniką aerografu namalował portret Kryspina z kabaretu Paranienormalni, który został doceniony w internecie nawet przez samą grupę kabaretową.

Aerograf to mały pistolet lakierniczy napędzany powietrzem, który kiedyś był wykorzystywany do retuszu fotografii.

– Ta technika, efekty, cienie, fotorealistyczne prace zawsze mnie ciekawiły – mówi Robert Pawlik. – Takie efekty ciężko uzyskać w innych technikach malarskich. Postanowiłem, więc spróbować i tak moja przygoda z aerografem trwa już siedemnaście lat.

Owa technika została użyta między innymi podczas malowania portretu Kryspina, czyli postaci wykreowanej przez kabaret Paranienormalni. Portret spodobał się na tyle grupie kabaretowej, że został umieszczony między innymi na oficjalnym profilu kabaretu na Facebook-u oraz na profilu: “Kryspin Cesarz Internetu”.

– Chciałem zrobić portret, który odzwierciedli satyryczną osobowość bohatera, a Kryspin idealnie mi do tego projektu pasuje – ocenia Robert Pawlik. – Jak widać praca się udała i bardzo się podoba.


Malowanie aerografem to nie tylko przyjemność.

– Fajnie robić coś, co się lubi, postanowiłem jednak zrobić krok w przód, jakim są studia w tym kierunku – mówi artysta z Olesna. – Od trzech lat studiuję w Niemczech w Instytucie Artystycznym IBKK w Bochum na kierunku Airbrush-Design. Nie ukrywam, że było to moje ciche marzenie, a zarazem wyzwanie. W przyszłości chciałbym to robić zawodowo.

Tutaj można śledzić prace Roberta: https://pl-pl.facebook.com/pawlikartstudio

Gratulujemy sukcesu i szczerze podziwiamy! Portret Kryspina robi wrażenie, dlatego czekamy na kolejne prace oleskiego artysty.

Damian Pietruska

Podziel się