• Home »
  • Sport »
  • XX Oleskie Uliczne Biegi Pokoju – Bieg o “Różę Olesna”

XX Oleskie Uliczne Biegi Pokoju – Bieg o “Różę Olesna”

XX Oleskie Uliczne Biegi Pokoju – Bieg o “Różę Olesna”

XX Oleskie Uliczne Biegi Pokoju, które odbyły się 9 maja na oleskim stadionie przeszły do historii.

Zapraszamy również do oglądania bogatej galerii zdjęć z tego wielkiego, sportowego wydarzenia. Tutaj opublikowaliśmy wyniki i galerie zdjęć z rywalizacji szkolnej: http://ool24.pl/2015/05/09/xx-oleskie-uliczne-biegi-pokoju-rywalizacja-szkolna/

Zawody rozpoczęły się olimpijską ceremonią otwarcia. Symbolicznego zapalenia znicza dokonała Natalia Siedlecka.

To była jubileuszowa, dwudziesta edycja oleskiego święta biegania. Inicjatorem biegów dwadzieścia lat temu w 1995 roku był Jan Stanisławczyk, który do obecnej edycji jest komandorem oleskich biegów. Podczas ceremonii zdradzono jednak, że jubileuszowa edycja była jego ostatnią w roli najważniejszej osoby imprezy. Z tej okazji burmistrz Sylwester Lewicki wręczył Janowi Stanisławczykowi odznakę Zasłużony dla Ziemi Oleskiej.

– Kiedy 50 lat temu po raz pierwszy przyjechałem do Olesna, szukałem pracy i dziewczyny – mówi Jan Stanisławczyk. – To się udało. Poza tym dwadzieścia lat temu postanowiłem zrobić kameralną imprezę sportową, która obecnie rozrosła się do ogromnych, ogólnopolskich rozmiarów. Jest mi niezmiernie miło, że w tak ważnym dla mnie miejscu odbieram tę nagrodę.

W pierwszej edycji Oleskich Ulicznych Biegów Pokoju brało udział zaledwie 30 osób. W obecnej edycji tylko w biegu głównym “O Różę Olesna” wystartowało 300 zawodników, a limit miejsc został wyczerpany dwa tygodnie przed rozpoczęciem zawodów.

Po raz pierwszy zorganizowano bieg rodzinny, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Biegły całe rodziny, z wózkami, malutkimi dziećmi. Bez rywalizacji, ale za to z szerokim uśmiechem. W biegu mogło wystartować sto osób. Oczywiście limit został wykorzystany.

Aż nadszedł czas na najważniejszą część imprezy. Bieg “O Różę Olesna” na dystansie 5 000 metrów. Publikujemy wyniki w poszczególnych kategoriach.

Kategoria open

open1

open2

open3

open4

open5

Open K18

k18

Open K30

k30

Open K40

k40

Open K50

k50

Open M18

M18

M18.2

Open M30

m30

M30.2

Open M40

M40

Open M50

M50

Open M60

M60

Pozostałe

pozostale

pozostale2

*Wyniki – zmierzymyczas.pl

Podziel się