Dobrodzieńskie mażoretki zdobywają świat

Dobrodzieńskie mażoretki zdobywają świat

Dwa pierwsze miejsca na IV Międzynarodowym Festiwalu w Zabrzu  “Cheermania 2015” dla cheerleaderek (Fantazja I), dwa pierwsze miejsca (Fantazja I i IV) oraz II miejsce (Fantazja II) na Ogólnopolskim Festiwalu “Ozimska Furażerka 2015”, II miejsce na V Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego World Dance Sosnowiec 2013 (Fantazja II), III miejsce na XI Festiwalu Tańca i Piosenki „Kuźnia 2013″ w Zawadzkiem (Fantazja II) to najważniejsze sukcesy mażoretek prowadzonych przez Małgorzatę Prowdę.

Robi wrażenie, tym bardziej, że sekcja mażoretek istnieje od 2011 roku pod skrzydłami Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Fantazję tworzy aktualnie pięć grupy wiekowych. W zajęciach brać udział mogą już dzieci od trzeciego roku życia, a zdarzają się i młodsze. Najmłodszą tancerką jest Alicja Gabor (dwa i pół roku).

– Alicja jest z nami od niedawna – mówi Małgorzata Prowda, instruktorka Fantazji. – Przyszła pewnego razu z siostrą, chciała potańczyć i tak została. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po godzinie. Mamy bardzo liczne grupy, co jest powodem do dumy.

I tak Fantazja I to 17 tancerek, Fantazja II to 26 tancerek, Fantazja III to 28 tancerek i Fantazja IV to 24 tancerki. Ponadto funkcjonują dwie grupy tańca towarzyskiego (po 9 par),  10-osobowa grupa cheerleaderek i od niedawna grupa Mam Mażoretek.

Wszystkie zajęcia prowadzi instruktorka Małgorzata Prowda, która przygotowuje również choreografię.

– Nie ukrywam, że mam dużo pracy, tym bardziej że prowadzę jeszcze zajęcia w Ciasnej. Jest to jednak przyjemność pracować z dziećmi i liczymy na kolejne sukcesy – mówi instruktorka.

Podczas Dni Dobrodzienia wspomniane mażoretki miały swoje “5 minut”. Oto co potrafią:

Mamy Mażoretki:

Mażoretki:

Podziel się