Pracowity tydzień strażaków

Pracowity tydzień strażaków

Tylko w ciągu tygodnia od 24 do 30 sierpnia strażacy w powiecie oleskim gasili 7 pożarów oraz usuwali skutki 29 miejscowych zagrożeń.

W poniedziałek tuż po godzinie 12:30 dyżurna powiatowego stanowiska kierowania w Oleśnie otrzymała informację o pożarze budynku mieszkalnego w Gorzowie Śląskim przy ulicy Łąkowej.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu, kierujący działaniami ratowniczymi ustalił,że pożarem objęta jest przybudówka budynku mieszkalnego. Pożar rozprzestrzenił się na powierzchni 30 m² i objął kubaturę 100 m².

Mimo bezpośredniego zagrożenia nie dopuszczono do rozprzestrzenienia się pożaru na cały obiekt, a wstępne straty oszacowano na 10 tysięcy złotych.


W poniedziałek 24 sierpnia o godzinie 21.00 w Gorzowie Śląskim na ul. Chopina gaszono pożar samochodu osobowego BMW.

W wyniku pożaru częściowemu zniszczeniu uległa komora silnika.


W piątek 28 sierpnia po godzinie 9:00 w Sowczycach usuwano skutki zdarzenia drogowego.

Na łuku drogi samochód osobowy renault zjechał z jezdni do rowu i przewrócił się na bok. Stan kierowcy biorącego udział w zdarzeniu sprawdzili ratownicy medyczni pogotowia na miejscu zdarzenia.


W niedzielę 30 sierpnia po godzinie 5:00 przy DK 42 między miejscowościami Praszka i Strojec pięć zastępów straży pożarnej uczestniczyło w gaszeniu pożaru balotów słomy.

W wyniku pożaru spaleniu uległo 18 balotów.

Ze względu na silne zadymienie, na czas działań gaśniczych ruch na DK42 został wstrzymany i skierowany objazdem.

*- Informacja: KP PSP Olesno, zdjęcia: KP PSP Olesno, OSP Praszka.

Podziel się