Spowodował kolizję, nie miał prawa jazdy, uciekł z miejsca zdarzenia

Spowodował kolizję, nie miał prawa jazdy, uciekł z miejsca zdarzenia

Policjanci z Olesna ustalili podejrzanego o spowodowanie kolizji drogowej. 23-latek kierując bmw zderzył się z innym pojazdem po czym uciekł z miejsca zdarzenia, bo nie miał prawa jazdy. Teraz sprawa trafi do sądu. 

W poniedziałek 22 lutego około godziny 17.30 dyżurny policji w Oleśnie otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Świercze doszło do zdarzenia drogowego.

Policjanci, którzy po chwili przyjechali na miejsce wstępnie ustalili, że kierujący bmw na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z prawidłowo jadącym z przeciwka hyundai-em. Następnie bmw wpadło do przydrożnego rowu, a kierujący nim mężczyzna uciekł pieszo z miejsca zdarzenia.

Po chwili na miejscu pojawiła się 32-letnia mieszkanka powiatu oleskiego, która powiedziała policjantom, że to ona kierowała samochodem bmw. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami, próbowała wprowadzić ich w błąd. Szybko jednak okazało się, że za kierownicą bmw siedział jej młodszy brat, który nie posiada prawa jazdy.

Policjanci ustalili, że zaraz po ucieczce 23-latek chcąc uniknąć odpowiedzialności zadzwonił do swojej siostry, aby przyszła na miejsce zdarzenia i powiedziała funkcjonariuszom, że to ona kierowała pojazdem. Kiedy cała sprawa wyszła na jaw, mężczyzna pojawił się na miejscu kolizji.

Uczestnicy tego zdarzenia drogowego nie doznali obrażeń ciała. Kierujący bmw 23-latek był trzeźwy. O dalszym jego losie  zadecyduje sąd. Oprócz grzywny grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat.

*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

swiercze

Podziel się