• Home »
  • Informacje »
  • Takiego spotkania jeszcze nie było! Przedsiębiorcy zjedli wspólnie śniadanie

Takiego spotkania jeszcze nie było! Przedsiębiorcy zjedli wspólnie śniadanie

Takiego spotkania jeszcze nie było! Przedsiębiorcy zjedli wspólnie śniadanie

We wtorek 15 marca w Inkubatorze Przedsiębiorczości “ProStartUp” w Oleśnie odbyło się III Śniadanie dla Przedsiębiorczych.

To już trzecie takie spotkanie organizowane przez Projekt Biznesowy. Ostatnie dwa odbyły się w Kluczborku, a trzecie po raz pierwszy odbyło się w Oleśnie. Co ciekawe, na śniadanie organizowane w Oleśnie, najwięcej firm przybyło z powiatu kluczborskiego. Oleskie firmy nie dopisały już tak dobrą frekwencją.

– Trochę nas zaskoczyło, że było tak mało chętnych przedsiębiorców z powiatu oleskiego – mówią Agnieszka Klicińska i Karina Woźniak z Projektu Biznesowego. – Chciałyśmy w pewien sposób przełamać bariery i ściągnąć jak najwięcej przedsiębiorców. To dopiero pierwsze spotkanie, więc być może uda się jeszcze rozkręcić społeczność.

Najważniejszym celem Śniadania dla Przedsiębiorczych jest wymiana poglądów, promocja własnych produktów i usług, a w konsekwencji podjęcie współpracy między firmami.

– Dla firm to bardzo dobra promocja i możliwość nawiązania nowych kontaktów – mówią organizatorki. – To idealne miejsce na pozyskanie nowych kontaktów biznesowych i promocję swoich towarów i usług.

Jak to zwykle bywa, pomysł organizacji spotkania pojawił się z potrzeby.

– Jesteśmy przedsiębiorczymi kobietami. Teoretycznie mogłybyśmy być dla siebie konkurencją, ponieważ działamy w tej samej branży, a jednak nawiązałyśmy współpracę. Pomyślałyśmy, że inni przedsiębiorcy również mogliby pójść tym tropem. Współpraca to nie musi być konkurencja, która w pewien sposób niszczy rynek, ale to coś, co może go napędzać.

Spotkanie ma na celu również promocję regionu.

– Działamy wszyscy w jednym regionie, dlatego chodzi o to, aby go promować, żeby się rozwijał, żeby przedsiębiorczość tutaj kwitła, co da korzyści nam wszystkim – dodają.

W Polsce jest dobry klimat dla przedsiębiorców?

– Klimat dla przedsiębiorczości jest zawsze i wszędzie. Trzeba mieć dobry pomysł, plan, a później skutecznie go realizować. W Polsce otwiera się bardzo dużo jednoosobowych działalności gospodarczych, które przy dobrym planie, rozwijają się w zdecydowanie większe firmy.

Organizatorzy zapewniają, że akcja z pewnością będzie jeszcze kontynuowana w powiecie oleskim. Projekt Biznesowy z pewnością będzie organizował również konferencje i szkolenia oraz różnego rodzaju eventy.

Damian Pietruska

Zdjęcia: Joanna Hęcińska – LaiCoti Fotografia

Podziel się