Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej 2016

Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej 2016

W  tegorocznej 17 edycji Międzynarodowych Zawodów Drwali w Bobrowej udział wzięło 28 zawodników z Polski, Słowacji, Francji i Niemiec.

Rywalizowali w pięciu konkurencjach: ścinka w lesie, przygotowanie pilarki, przerzynka złożona, przerzynka na dokładność, okrzesywanie.

Tegorocznym mistrzem zawodów został Roman Szala. W kategorii juniorów najlepszy był Marek Lubas ze Słowacji. Najpiękniejszą rzeźbę – wiewiórkę- wykonał Peter Almasi ze Słowacji.

Nagrody ufundowane przez firmę MAKITA, Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu, Urząd Marszałkowski i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach wręczyli Szymon Ogłaza, wicemarszałek Województwa Opolskiego, Andrzej Pyziak, wójt Gminy Rudniki, Stanisław Belka, starosta Powiatu Oleskiego, Piotr Winer, nadleśniczy Nadleśnictwa Olesno, Gerard Kotyś, Okręgowy Inspektor Pracy w Opolu i Mirosław Woźny, prezes OSP w Bobrowej.

Została również ufundowana nagroda Piotra Winera, nadleśniczego z Olesna dla największego pechowca Tobiasza Bergera.

Imprezie towarzyszyły zabawy i konkursy dla dzieci, konkurs wiedzy z zakresu BHP i prawa pracy dla młodzieży z Gimnazjum Publicznego w Rudnikach, wesołe  miasteczko, koncerty zespołów Mr Sebii oraz Systematic.

Organizatorzy dziękują firmie ZUL Greenlas Izabela Pluskota i firmie ZUL Pluskota Mariusz za obsługę i pomoc przy organizacji zawodów w lesie, na placu i w chacie drwala.

Wszystkim, którzy wsparli finansowo i organizacyjnie tegoroczne zawody drwali serdecznie dziękujemy!

Oto klasyfikacja generalna zawodów:

Klasyfikacja-generalna

Konkurencje:

I – Ścinka

II – Wymiana piły łańcuchowej

III – Przerzynka kombinowana (złożona)

IV – Przerzynka na dokładność

V – Okrzesywanie

*- Informacja i zdjęcia: GOKSiR Rudniki.

Podziel się