Zaproszenie na chrzest – czas pomyśleć o dobrym prezencie

Zaproszenie na chrzest – czas pomyśleć o dobrym prezencie

Otrzymaliście zaproszenie na chrzest i zastanawiacie się, co będzie najlepszym prezentem dla dziecka wstępującego do kościelnej wspólnoty? Przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych propozycji podarunków z okazji chrztu.

Chrzest to wielkie święto wiary i rodziny. Kiedy je celebrujemy, stawiając się w kościele lub na przyjęciu, powinniśmy mieć na uwadze prawdziwe znaczenie sakramentu, którego stajemy się świadkami. Przyjmujemy przecież do grona wierzących w Chrystusa i dopuszczamy do jego łaski nową osobę. Przypominamy sobie o historii chrztu Jezusa w rzece Jordan, postaci Jana Chrzciciela i to właśnie z tymi naukami wybieramy prezent na chrzciny. Bez względu jednak na to czy jesteś praktykującym katolikiem czy niezbyt religijnym przyjacielem rodziny, z naszym poradnikiem nie ma potrzeby, by stresować się wybieraniem odpowiedniego prezentu.

Jaki prezent na chrzciny sprawdzi się najlepiej?

Biżuteria dziecięca może być drogim podarkiem, zwłaszcza jeśli jest zrobiona z wielokaratowego złota lub srebra. Zazwyczaj tego rodzaju prezenty na chrzciny towarzyszą dziecku przez całe jego życie, przy okazji kolejnych sakramentów, takich jak komunia, bierzmowanie czy ślub. Często nawet bywają przekazywane z pokolenia na pokolenie. Musimy jednak pamiętać, że nie wszystkie tego rodzaju prezenty na chrzest muszą być drogie i kosztowne. Wiele z propozycji dostępnych na rynku to stylowe i markowe a mimo to przystępne cenowo wzory. Wśród najpopularniejszych propozycji znajdziemy łańcuszki z krzyżykiem, bransoletki, kolczyki lub różańce. Warto jednak skierować swoją uwagę na te przedmioty, które oferują nam możliwość personalizacji prezentu, a więc wszystkie akcesoria z odpowiednią ilością miejsca do wygrawerowania najważniejszych słów, które chcemy przekazać dziecku. Często są to obok obowiązkowego imienia i daty, krótkie życzenia i podpisy. Dzięki tego rodzaju inskrypcji nasz mały chrześcijanin na zawsze będzie mógł nosić nas blisko swojego serca.

Inną ciekawą i popularną opcją pozostaje zakup biblii dla dzieci. Te często bogato ilustrowane, ciekawe i estetycznie wykonane przedmioty, stają się w życiu młodego chrześcijanina czymś znacznie ważniejszym, niż każdy inny prezent. Przede wszystkim dlatego, że to dzięki nim młody człowiek po raz pierwszy zapozna się z bogatym w dobro i miłość przekazem świętej księgi chrześcijan, pozna dzieje Jezusa oraz losy Izraelitów a także rozwinie swój światopogląd i umocni wiarę. Biblia dla dzieci to z reguły mniejsza wersja biblii dla dorosłych, jednak na jej okładce możemy za pomocą tabliczki z wygrawerowanym tekstem przekazać dziecku nasze życzenia i przesłanie, które będzie mu towarzyszyć w dalszym życiu we wspólnocie wiernych.

Wielu gości zaproszonych na chrzciny decyduje się też na zakup ozdobnego pamiątkowego albumu ze zdjęciami. Nierzadko spotykamy też srebrne pamiątkowe obrazki i ramki na zdjęcia. W każdym wypadku liczy się jednak możliwość uczynienia prezentu na chrzciny bardziej osobistym – opatrzonym wybranym przez nas wygrawerowanym tekstem.


*- Materiał partnera.

Podziel się