Depilacja laserem – fakty i mity

Depilacja laserem – fakty i mity

Depilacja laserem diodowym to swojego rodzaju novum w ogólnopojętej branży kosmetycznej. Pozwalająca na trwałe usunięcie włosów z każdej części ciała formuła z każdym dniem zyskuje na popularności. Coraz większe zainteresowanie tym zabiegiem niesie ze sobą wiele pytań, niedoinformowanych pacjentek. W dzisiejszej publikacji chcielibyśmy zestawić fakty i mity dotyczące depilacji laserowej.

Depilacja laserowa boli (MIT)

Bardzo często pojawia się pytanie dotyczące bólu rzekomo pojawiającego się podczas zabiegów depilacji. Depilacja laserem jest nieinwazyjna i nie niesie za sobą żadnego bólu. Faktem jednak jest, że po zabiegu wrażliwa skóra może być zaczerwieniona. Ten efekt znika maksymalnie po kilku godzinach.

Depilacja laserowa przeprowadzana jest przez odpowiednio wyszkolonych specjalistów. Dlatego też, ten zabieg jest w pełni bezpieczny. Tego zabiegu nie może wykonać, mówiąc kolokwialnie – osoba z ulicy.

Aby trwale usunąć włosy trzeba wykonać serię kilku zabiegów (FAKT)

Ilość zabiegów potrzebnych do trwałego usunięcia włosów zależna jest od melaniny, barwnika włosa. Im więcej barwnika we włosach, tym mniejsza ilość sesji będzie potrzebna do wykonania zabiegu. Po każdym zabiegu włosy odrastają, co nie powinno niepokoić. Po kilku (zwykle 6-8 sesji) włosy przestają odrastać, a pacjent/ka może cieszyć się gładką skórą.

Wykwalifikowany pracownik potrafi przy konsultacjach szacunkowo stwierdzić ile sesji będzie potrzebnych by włos całkowicie się poddał.

IPL, jako skuteczna alternatywa dla zabiegu w salonie kosmetycznym (MIT)

IPL – sprzęt do domowej depilacji “laserowej” często stawiany jest jako alternatywa. Nie jest to, w przeciwieństwie do lasera diodowego – urządzenie o charakterze medycznym.

IPL nie wnika w głąb mieszka włosowego, dociera jedynie do powierzchownej warstwy, co uniemożliwia trwałe pozbycie się owłosienia. Te urządzenie może stanowić alternatywę dla kremów, wosku, czy depilatora, a nie profesjonalnego zabieg. Jeśli interesuje Cię depilacja laserowa Warszawa to dobre miasto, żeby poszukać specjalistycznego gabinetu kosmetycznego.


*- Materiał partnera.

Podziel się