Podsumowanie akcji “Prędkość” na Opolszczyźnie

Podsumowanie akcji “Prędkość” na Opolszczyźnie

Nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do panujących warunków to główne przyczyny wypadków drogowych. Na terenie województwa opolskiego policjanci sprawdzali czy kierowcy nie jeżdżą zbyt szybko i nie łamią przepisów. Funkcjonariusze przeprowadzili ponad 1200 kontroli drogowych. Z tej liczby blisko 500 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość.

Z policyjnych statystyk wynika, że zbyt duża prędkość w dalszym ciągu jest główną przyczyną zdarzeń drogowych – zdarzeń, w których często ktoś traci życie. Policjanci na Opolszczyźnie uważnie przyglądali się kierowcom poruszającym się po drogach naszego województwa. Podczas niedzielnych działań  funkcjonariusze przeprowadzili łącznie 1201 kontroli. W 470 przypadkach kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość.

Podczas akcji policjanci sprawdzali również wyposażenie, stan techniczny pojazdu oraz czy kierujący i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa. Każdy kierowca musiał liczyć się również ze sprawdzeniem stanu trzeźwości. Żaden z kontrolowanych kierowców nie przekroczył prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Przypominamy!

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.


*- Informacja: KPP Olesno.

Podziel się