“Kręć pedałem a nie skrętem i oddychaj wielkim pędem”

“Kręć pedałem a nie skrętem i oddychaj wielkim pędem”

W środę 31 maja z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oleśnie, Sekcja Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej wraz z Publiczną Szkołą Podstawową w Żytniowie zorganizowała rajd rowerowy dla uczniów szkół gimnazjalnych z gmin Rudniki, Radłów i Gorzów Śląski.

Rajd przebiegał pod hasłem: „Kręć pedałem a nie skrętem i oddychaj wielkim pędem”. Ilość uczestników to 84 gimnazjalistów i 86 uczniów szkoły podstawowej.

Spotkanie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia bez nałogów, szczególnie niepalenia papierosów oraz odpowiedniego odżywiania. W rajdzie wzięły udział następujące placówki: Gimnazjum Publiczne w Rudnikach, Publiczne Gimnazjum w Radłowie i Publiczne Gimnazjum w Gorzowie Śląskim.

Miejscem docelowym rajdu rowerowego była Publiczna Szkoła Podstawowa w Żytniowie. Tu uczniowie przedstawili spektakl pod tytułem: „Ballada o Marlence” mówiący o konsekwencjach niezdrowego odżywiania w okresie dojrzewania młodego organizmu.

Ponadto uczniowie szkoły przygotowali kanapki ze zdrową żywnością. Przedstawiono również skecz „Dzień bez Papierosa”. Młodzież gimnazjalna uczestniczyła w zawodach dmuchania balonów z logo „Nie palę” i w zorganizowanych zawodach piłki nożnej. Wszyscy uczestnicy posilili się również kiełbaską z grilla.


*- Informacja i zdjęcia: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oleśnie.

Podziel się