Mieszkańcy Borek Wielkich bawili się na rodzinnym festynie

Mieszkańcy Borek Wielkich bawili się na rodzinnym festynie

W niedzielę 4 czerwca Publiczna Szkoła Podstawowa w Borkach Wielkich, we współpracy z Publicznym Przedszkolem oraz Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Borki Wielkie, zorganizowała kolejny Festyn Rodzinny pod hasłem: „Razem świętujemy”.

Podczas festynu dzieci prezentowały swoje talenty. Na początku, przedszkolaki w przepięknych strojach tańczyły, śpiewały i recytowały. Przedstawiły śląską wersję bajki „O rybaku i złotej rybce”. Mali aktorzy oczarowali publiczność. Dostali gromkie brawa.

Występ dzieci szkolnych rozpoczęła wiązanka wierszy i piosenek dla mamy i taty. Były również specjalne życzenia dla srebrnego jubilata, ojca Jozafata, absolwenta szkoły z Borek Wielkich.

Następnie prezentowali się laureaci różnorodnych konkursów artystycznych. W przedstawieniu „Eko – Kapturek” dzieci zwróciły uwagę na ekologiczny styl życia i zachęcały wszystkich, by zostali „Przyjaciółmi Opolskiej Przyrody.” Przedstawienia „Szanuj zdrowie, jak je masz, bo o różne bzdury dbasz” oraz „Witaminki dla Królewny Marcelinki” były wizytówkami Szkoły Promującej Zdrowie. W ramach promocji regionalizmu były dwie odsłony „Śląskiego Berania” w wykonaniu uczniów. Wszystkie scenki i przedstawienia przeplatały tańce w wykonaniu poszczególnych zespołów dzieci, przebranych w różnobarwne stroje.

Anna Meryk, dyrektor szkoły, życząc miłej zabawy, smacznego „kafeju” i dobrego odbioru występów dzieci, zachęcała zebranych do aktywności, do gromkich braw i wspólnej zabawy.

O godz. 17.00 odbył się koncert zespołu „Na luzie”. Koncert był niespodzianką Julii Gohly dla wujka jubilata. Julka wraz z przyjaciółmi wykonała trzy utwory, które urzekły publiczność. Zespół „Na luzie” oklaskami zachęcono do bisowania.

Artyści jak zwykle oczarowali swoim śpiewem, tańcem i dowcipem. Wszyscy pięknie się bawili.


*- Informacja i zdjęcia: PSP Borki Wielkie.

Podziel się