IX Forum Ekonomiczne Kooperacja 2017 i Perły Powiatu Oleskiego

IX Forum Ekonomiczne Kooperacja 2017 i Perły Powiatu Oleskiego

IX Forum Ekonomiczne Kooperacja 2017 było połączone z wystawą produktów i usług Przemysł-Maszyny-Technologie. Tradycyjnie Forum było okazją do wręczenia nagród “Perły Powiatu Oleskiego” za osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości.

Na Forum, które odbyło się w środę 29 listopada w hali Zespołu Szkół w Oleśnie zaprezentowano 14 stoisk, które reprezentowali przedsiębiorcy, agencje pracy, samorządowcy oraz szkoły ponadgimnazjalne.

– Dodatkowo w tym roku w ramach współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy będzie również giełda pracy dla osób, które poszukują pracy. Z pewnością nawiążą się konkretne kontakty oraz padną konkretne propozycje – mówił podczas oficjalnego otwarcia Stanisław Belka, starosta oleski.

Odbyła się również debata pod nazwą “Kultura organizacyjna w czasach niedoboru pracowników”, którą prowadził dr Luk Palmen – InnoCo Gliwice. W ciekawej debacie uczestniczyli również Kinga Hęcińska z Oras Olesno, Radosław Gliński z Netecs Stare Olesno oraz Paweł Miozga z Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Oleśnie.

Kulminacyjnym wydarzeniem Forum było wręczenie “Pereł Powiatu Oleskiego”

– Perły Powiatu Oleskiego są nagrodami dla firm, które w sposób ponadprzeciętny pokazują się na naszym rynku, które dbają o dobry rozwój, jednocześnie promując powiat oleski – mówi Stanisław Belka.

Oto laureaci w kolejnych kategoriach:

Innowacyjny Produkt/Usługa Roku

Nominowani:

  • Marcin Sroka – Zakład Stolarski Styl-Mebel – szafka wisząca pod umywalkę
  • ZPH Doktorvolt Zbigniew Maleska – Rozdzielnia budowlana z serii TD
  • Karolina Turecka – La Visage – oxybrazja tlenowa z fuzją tlenową

Laureat:

Rozdzielnia budowlana z serii TDdsc04716

ZPH Doktorvolt Zbigniew Maleska

Innowacyjność rozdzielni budowlanej z serii TD polega na uniwersalnym składzie produktu. Ich budowa pozwala na wprowadzenie szerokiej gamy modyfikacji w zależności od potrzeb klienta. Ponadto można do nich montować uchwyty i kable z wtyczkami siłowymi w celu zapewnienia produktowi mobilności. Rozdzielnie mają szeroki zakres zastosowań, od standardowego rozdzielania prądu, poprzez sterowniki do ładowania samochodów.

W 2017 r. sprzedano ponad 10 tysięcy sztuk produktu w Polsce, krajach Unii Europejskiej, Szwajcarii i Australii.

Rozdzielnie produkowane są z różnymi typami gniazd – francuskim, niemieckim, amerykańskim, szwajcarskim i brytyjskim.

 Produkt był prezentowany na największych targach w Europie – Hannover Messe oraz Light plus Building we Frankfurcie oraz w kraju na Energetab w Bielsku-Białej i na Energetics w Lublinie.

Firma ZPH Doktorvolt istnieje od 2013 roku. Jej siedziba znajduje się w Malichowie.

Każdego roku odnotowuje wzrost przychodów.


Modernizacja Roku

Nominowani:

  • Alojzy Bardorz – Zakład Usługowo-Handlowy “Bardorz” – hala z maszyną CNC do obróbki elementów ciesielskich,
  • ZPH Doktorvolt – Zbigniew Maleska – nowa siedziba z budynkiem biurowym, magazynem i halą produkcyjną,
  • Cytramed – Janina Cytrycka – siedziba NZOZ Cytramed w Radłowie
  • Gospodarstwo Agroturystyczne “Pod Kotwicą” Rodziny Kubiciel – Kadłub Wolny – Beata i Sylwiusz Kubiciel,
  • Restauracja W Starej Kuźni – Gorzów Śląski – Piotr Skiba

Laureat:

Cytramed – Janina Cytryckadsc04722

Cytramed to Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej prowadzony przez lekarza Janinę Cytrycką.

Janina Cytrycka rozpoczęła działalność lekarską na terenie gminy Radłów w 2004 roku.

Od 1 stycznia 2017 r. przeniosła praktykę do wybudowanego przez siebie budynku. Obiekt jest przestrzenny, wyposażony w podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Posiada gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy, przestronną poczekalnię z rejestracją, miejsce do przewijania niemowląt, plac rekreacyjny i kącik dla najmłodszych. Przy budynku znajduje się obszerny parking. Obiekt posiada kolektory słoneczne i ekologiczny kocioł grzewczy. Ważny jest fakt, że w budynku poradni znajduje się apteka.

To jedyny taki ośrodek w gminie Radłów zapewniający kompleksową opiekę lekarską dorosłym i dzieciom. Świadczone są tutaj nie tylko podstawowe usługi w ramach kontraktu z NFZ, ale także kompleksowa opieka nad dzieckiem, z pełnym pakietem szczepień.

Bez wątpienia nowoczesny ośrodek zdrowia staje się wizytówką gminy Radłów.


Menedżer Roku

  • Piotr Sklorz – właściciel firmy Auto-Piotr II
  • Milena Bem – właścicielka firmy ABX2bus

Laureat

Milena Bem – ABX2busdsc04728

Firma ABX2bus dynamiczny rozwój zawdzięcza wybitnym zdolnościom menedżerskim Mileny Bem. Wyczucie rynku, doskonałe posługiwanie się nowoczesnymi narzędziami promocji, konsekwencja w budowaniu marki – to zalety, które w pełni uzasadniają przyznanie Milenie Bem tytułu menedżera roku.

Firma ABX2bus istnieje na rynku przewozowym od 1997 r. Zajmuje się transportem pasażerskim. Profesjonalnie obsługuje krajowe linie regularne oraz zajmuje się okazjonalnym wynajmem busów i autobusów. Swoją ofertę kieruje do grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych. Firma ciągle się rozwija i daje zatrudnienie mieszkańcom gminy Rudniki.

Stale polepsza jakość świadczonych usług, aby sprostać oczekiwaniom i potrzebom klientów. ABX2bus uruchomiła dodatkowe, bardzo korzystne dla mieszkańców gminy Rudniki i gmin ościennych połączenia z Opolem. Ułatwia to w znaczący sposób kontakty miejscowej społeczności ze znajdującymi się w stolicy województwa urzędami, lecznicami, szkołami i uczelniami wyższymi. Połączenia te umożliwiają również dowóz młodzieży do szkół średnich w Oleśnie, Praszce, Wieluniu i Częstochowie.


Czarna Perła

za szczególne osiągnięcia w działalności gospodarczej

dsc04731

Radosław Gliński 

Dyrektor firmy Netecs i Nestro w Starym Oleśnie

Radosław Gliński jest osobą łączącą wiele talentów. Potrafi świetnie nawiązywać kontakt z ludźmi. Dzięki temu dobrze rozumie się z pracownikami, a zwłaszcza z młodzieżą szukającą swojego miejsca na rynku pracy. Doskonale przekazuje wiedzę i chętnie jest słuchany.

Kreatywność oraz zdolność do innowacyjnego postrzegania rzeczywistości sprawia, że to dzięki niemu realizowany jest “Dzień odkrywców zawodów” – podczas którego młodzi nabywają wiedzę jak pragmatycznie podejść do wyboru przyszłej profesji.

Radosław Gliński jest przykładem dla innych przedsiębiorców, w zakresie kształcenia młodego, nowo zatrudnionego pracownika. W jego firmie panuje atmosfera sprzyjająca osobistemu rozwojowi i sprzyjająca emocjonalnemu związaniu z miejscem pracy.

Nestro/Netecs istnieje od 2005 r. Nestro zajmuje się projektowaniem i montażem maszyn, a Netecs ich produkcją. Aktualnie znajduje tam zatrudnienie 90 osób. Grupa Nestro współpracuje z takimi potentatami branży meblarskiej jak: Ikea, Erkado, Kospan, Respol, Red White, Nowy Styl, Meble Wójcik, Kler i Rust. W innych branżach współpracuje z koncernami Rockwool, Viessmann oraz Remondis.

Firma Netecs posiada własny dział badawczo-rozwojowy, w którym ich konstruktorzy opracowali nowe energooszczędne wentylatory, szafy sterownicze, a także ślimaki transportowe do przenoszenia materiałów sypkich. Odpylacz NE 250 został nagrodzony Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Dzięki innowacyjnym produktom firma w konkursie “Forbsa” nagrodzona została tytułem Lider Zrównoważonego Rozwoju.


Damian Pietruska

Podziel się