W oleskiej “Jedynce” matematyka jest wszędzie i wcale nie jest straszna

W oleskiej “Jedynce” matematyka jest wszędzie i wcale nie jest straszna

Już po raz drugi Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Oleśnie bierze udział w projekcie matematycznym mPotęga, dofinansowanym przez fundację mBanku.

W ramach projektu w szkole odbyły się rozgrywki w grach planszowych, przygotowanych przez uczniów. Hol szkoły zamienił się w „Oleskie Kasyno”. Planszówki to doskonały sposób na spędzanie czasu wspólnie z przyjaciółmi. To doskonały sposób, by rozwijać wiedzę i umiejętności. Pozwalają pozytywnie stymulować umysł. Uczą zasad uczciwości i fair play. Mają działanie terapeutyczne, pomagając wyzbyć się stresu.

Niedawno też olescy uczniowie mieli okazję wziąć udział w “Matematycznych Warsztatach Kulinarnych” zorganizowanych w szkolnej pracowni doradztwa zawodowego. Połączyli przyjemne z pożytecznym. Upiekli smaczną pizzę. Przygotowali produkty w odpowiednich proporcjach. Obliczyli powierzchnię pizzy. Określili ile centymetrów kwadratowych przypada na jedną porcję. Wykorzystując program komputerowy “Tabele kalorii” obliczyli kaloryczność i wartość odżywczą poszczególnych składników, całej pizzy oraz 1 kawałka. Warsztaty matematyczno – kulinarne to jedno z działań zaplanowanych w ramach realizowanego w szkole projektu matematycznego „GimMat1 – i znów dasz radę ”.

Było miło i smacznie! Uczniowie mieli okazję po raz kolejny przekonać się, że matematyka jest wszędzie, także w kuchni i… wcale nie jest straszna.


*- Informacja i zdjęcia: PSP nr 1 Olesno.

Podziel się