Częściej budujemy domy w mniejszych miastach

Częściej budujemy domy w mniejszych miastach

Odnotowuje się wzrost zainteresowania nieruchomościami położonymi kilkanaście czy kilkadziesiąt kilometrów od dużych miasta. Warto zaznaczyć, że obecnie wszystkie aglomeracje są dość dobrze skomunikowane. Osoby decydujące się na kupno domu, na przykład w pobliskiej wsi, nie będą mieć żadnego problemu z dotarciem autem do miasta. Dodatkowo funkcjonuje również coraz lepiej rozwinięta komunikacja podmiejska.

Ucieknij od hałasu, bądź bliżej przyrody

Okazuje się, że mieszkanie poza dużym miastem ma wiele plusów. Możemy liczyć na mniejszą ilość zanieczyszczeń oraz zdecydowanie ograniczony hałas, zarówno w ciągu dnia, jak i nocy. Mieszkanie z dala od miejskiego zgiełku wiąże się z większym komfortem, a przede wszystkim spokojem. Plusem przeprowadzenia się do mniejszych miejscowości jest dość zmagania się z korkami i tłokiem. Kolejną zaletą jest bliskość lasów czy jezior. Rynek nieruchomości odnotowuje też wzrost zainteresowania domami energooszczędnymi. Przypomnijmy, że od 2021 roku zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Budownictwa tylko takie nieruchomości będą tworzone. Świetnym przykładem takich budynków energooszczędnych wolnostojących lub w zabudowie szeregowej są obiekty w Mikołowie na Osiedlu Sielanka. To doskonałe rozwiązanie i opcja dla osób, których interesują domy na sprzedaż Ruda Śląska, do której samochodem dojedziemy w kilkanaście minut.

Nowoczesny dom w małym mieście

Domy energooszczędne są tak chętnie kupowane, ponieważ mają wiele zalet. Zainwestowanie w taką nieruchomość daje nam pewność zaoszczędzenia na rachunkach za media, przede wszystkim prąd i ogrzewanie. Warto zaznaczyć, że obiekty budowane są w oparciu o najlepsze jakościowo materiały, dostarczane od kluczowych producentów. Ocieplanie obiektu rozpoczyna się od samych fundamentów. Wykorzystuje się do tego specjalny styropian, natomiast poddasze pokrywane jest wełną naturalną. Ściany stawiane są z niezwykłe trwałego betonu komórkowego. Wszystkie materiały wykorzystywane do budowy tego typu domów są przyjazne alergikom oraz zwierzętom. Dodatkowo obiekty zaopatrywane są w najnowszy sprzęt stosowany w budownictwie, między innymi w kondensacyjny piec gazowy z zamkniętą komorą. Przy kupowaniu nieruchomości, warto zastanowić się nad domem energooszczędnym.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się