Harcerze przeżyli wielką przygodę

Harcerze przeżyli wielką przygodę

W dniach 18-21 stycznia, 26 Drużyna Harcerska “Sokoły” i 16 Drużyna Straszoharcerska “Incognito” z 3 Szczepu “Feniks” wybrała się do Kokotka, aby razem z J.R.R. Tolkienem przeżyć wielką przygodę, rodem z książki “Hobbit, czyli tam i z powrotem”.

Harcerze podzielili się na 4 drużyny: Elfy, Ludzie, Krasnoludy i Hobbici. Przez 4 dni w rodzinach poszukiwali pierścienia, a później musieli go zniszczyć. Uczyli się odczytywać starożytne runy, przeżyli przygodę na polu bitewnym ze smokiem Smaugiem, wymyślili swoje własne pismo, zagrali w Hobbicką Mafię, stanęli przed sądem, aby rozstrzygnąć spór o pierścień, sprawdzili swoją wiedzę o przygodach Bilbo Bagginsa w quizie.

Nie obyło się oczywiście bez gry nocnej, podczas której, aby znaleźć pierścień musieli zaprzyjaźnić się z trollami, chcąc uzyskać od nich potrzebne informacje i rzeczy do przeżycia.

Do domu wrócili bogatsi o nowe przeżycia i przyjaźnie, a druh Mateusz Sokołowski bogatszy o najwyższe harcerskie odznaczenie – Krzyż Harcerski, które wieczorem 20 stycznia zdobył, po przejściu biegu przygotowanego przez jego przyjaciół z drużyny.

– Czas w gronie odpowiednich osób płynie szybko. Nie żegnaliśmy się ze smutkiem, ponieważ wszyscy wiemy, że “Przy innym ogniu w inną noc, do zobaczenia znów” – mówi pwd. Olga Spychała, komendantka 3 Szczepu “Feniks”.


*- Informacja i zdjęcia: 3 Szczep “Feniks”.

Podziel się