469 kilogramów żywności dla potrzebujących

469 kilogramów żywności dla potrzebujących

W piątek i sobotę 16 i 17 marca odbyła się Ogólnopolska Wielkanocna Zbiórka Żywności organizowana przez Polską Konfederację Banków Żywności. W akcji brali udział uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie.

Celem „zbiórki” było zebranie jak największej ilości produktów spożywczych i środków czystości, które przed Świętami Wielkanocnymi trafią do rodzin najbardziej potrzebujących uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie. W ramach tej akcji pomóc mógł każdy – wystarczyło w czasie zakupów w wybranych sklepach kupić kilka dodatkowych produktów i przy wyjściu przekazać je wolontariuszom.

Po raz czwarty w wielkanocnej zbiórce brali udział wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie.

W piątek i sobotę 16 marca i 17 marca od rana Wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. J Lompy rozpoczęli dyżury w wybranych sklepach na terenie Olesna i zbierali ofiarowywane produkty.

Zbiórka odbywała się:

  • w Sedalu w Oleśnie przy ul. Słowackiego

oraz czterech sklepach Spółdzielni PSS Społem z siedzibą w Oleśnie przy ul. Kościuszki:

  • w sklepie „Lewiatan” przy ul. M. Curie Skłodowskiej,
  • w sklepie „Lewiatan” przy ul. Częstochowskiej,
  • w sklepie „Społem” przy ul. ks. Łysika,
  • w Delikatesach na Rynku,

Oto wolontariusze z klas technikum handlowego, informatycznego, elektrycznego i budowlanego: Wiktoria Aksamit, Patrycja Pietras, Wiktoria Staffa, Kinga Wieczorek, Bartłomiej Klonowski, Kamil Kiedrzyn, Kamila Buchwald, Wiktoria Bogdoł, Daniel Wieczorek, Piotr Pruski, Anna Franke, Agnieszka Konieczny, Marek Barowski, Marcin Pruski, Kamil Wiśniewski, Patryk Pawłowski, Bartłomiej Kwak i Denis Franke.

Uczniowie działali pod opieką Brygidy Libery, Anety Hunko, Joachima Rataja i Zygfryda Lukosika

Razem zebrali 469 kg ofiarowanych produktów (Sklepy Społem – 318 kg , Sedal – 151 kg).

Zebrana żywność została rozdzielona do 30 paczek, które zostaną przekazane uczniom oleskiej szkoły lub ich rodzicom.

– Ofiarność i otwarcie na potrzeby mniej zamożnych okazały się jak co roku wielkie – mówi Joachim Rataj, prezes stowarzyszenia. – Wszystkim Darczyńcom oraz Zarządom Sklepów składamy serdeczne podziękowanie i życzymy Szczęśliwych i Wesołych Świąt Wielkanocnych.


*- Informacja i zdjęcia: ZSZ Olesno.

Podziel się