Sukces aktorów z Praszki. Jadą na finał ogólnopolski

Sukces aktorów z Praszki. Jadą na finał ogólnopolski

Aktorzy Twojego Teatru. Teatru Dorosłych z Praszki z przedstawieniem pt. “Kluczyk” wygrali eliminacje w Ożarowie, organizowane przez Gminną Bibliotekę w Mokrsku (30 czerwca-1 lipca br) i dzięki temu będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności aktorskie podczas finału Ogólnopolskiego Sejmiku Teatrów Wiejskich w Tarnogrodzie (12-14 października 2018 roku).

To duży sukces w działalności amatorskiego teatru. Występ podczas Sejmiku zarówno w eliminacjach rejonowych, a tym bardziej podczas finału ogólnopolskiego spotyka się z wnikliwą oceną jurorów, którzy są znawcami sztuki teatralnej zarówno tej w wykonaniu amatorskim jak i profesjonalnym.

Twój Teatr.Teatr Dorosłych działający w Domu Kultury Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Praszce z takim sukcesem spotyka się po raz drugi. Pierwsza nominacja zaskoczyła aktorów-amatorów w 2012 roku, gdy wystąpili w Tarnogrodzie z przedstawieniem “Maliczkowie głupoty gadają” reż. Lidia Latusek.

Pośród wielu, pięknych, finałowych przedstawień “Maliczkowie” zostali wyróżnieni nagrodą za najlepszą reżyserię. Tym razem jest to przedstawienie pt. “Kluczyk” w reżyserii Barbary Adamskiej.

W spektaklu występują: Waldemar Bartkowski (Kaziu), Jacek Pac (Waluś), Zofia Żłobińska (Pielęgniarka), Maria Dubińska (Dyrektorka Ośrodka), Maria Czerchlańska (Salowa, Kelnerka), Krzysztof Kochel (Kelner), Andrzej Gargula (Amant).


*- Informacja i zdjęcie: MGOKiS Praszka.

Podziel się