• Home »
  • Informacje »
  • Drewniany płot osłonowy – idealne rozwiązanie na druciane siatki ogrodzeniowe

Drewniany płot osłonowy – idealne rozwiązanie na druciane siatki ogrodzeniowe

Drewniany płot osłonowy – idealne rozwiązanie na druciane siatki ogrodzeniowe

Pełna, bardzo zróżnicowana oferta drewnianych płotów osłonowych daje dziś klientowi wiele możliwości ogrodzenia swojej posesji, bez względu czy jest to dom jednorodzinny, ogródek działkowy, lokal gastronomiczny czy jakikolwiek inny obiekt użyteczności publicznej. Siatki z drutu są nieestetyczne i zwyczajnie nie dają tego efektu, co estetyczny płot ogrodowy z drewna. To najtańszy i najefektywniejszy sposób na poradzenie sobie z ogrodzeniem.

Zapewnij sobie intymność i spokój stawiając zamiast siatki drewniany płot osłonowy

Półśrodki w temacie ogrodzeń, jak metalowe siatki, są kuszące w trakcie realizowania inwestycji, bo wyróżniają się niskimi kosztami i łatwym montażem. Trzeba jednak zwrócić uwagę na dwa mankamenty, które zaczną nas z całą pewnością męczyć, gdy zaczniemy użytkować naszą nieruchomość. Pierwszym problemem stanie się brak intymności. Drewniany płot osłonowy w sporej części pozwoli odgrodzić się od sąsiadów i przechodniów, dając nam poczucie swobody wokół własnego domu. Sprawia też, że domownicy bezpieczniej się czują – gdy nasz dom ogradza wysoki płot osłonowy z drewna, złodzieje mają utrudnione zadanie, by zajrzeć na naszą posesję w poszukiwaniu łupów.

Płot osłonowy z drewna to bariera, zapewniająca bezpieczeństwo i estetykę

Zakup takiego asortymentu, jak drewniany płot osłonowy sprawi, że bezpieczeństwo naszych domowników wzrośnie. Przeskoczenie lub przecięcie drucianej siatki nie stanowi z reguły problemu, solidny płot osłonowy z drewna stawia więcej kłopotów, a potencjalny intruz dwa razy zastanowi się, zanim przeskoczy przezeń nie wiedząc, co czeka do po drugiej stronie.

plot-doris-ornament-rama-44x68mm

plot-doris

plot-lilo-ornament-rama-44x68mm
Zdjęcia: Przykłady drewnianych płotów osłonowych ze sklepu www.produktyogrodowe.pl

Płoty osłonowe z drewna są z reguły bardzo ładnym dodatkiem do ogrodowej aranżacji. Posiadają łukowe zakończenia, ażurowe wstawki lub inne zdobienia, które nadają całości zadbany wygląd. W przestrzeniach pomiędzy przęsłami można zasadzić roślinność pnącą, która dodatkowo doda nieco zieleni w wiosną i cudowne, pastelowe kolory jesienią (także od strony ulicy). Płoty osłonowe do ogrodzenia posesji mają zazwyczaj około 2 m wysokości i stawiają pewne ograniczenia, jeśli idzie o aranżacje.

Zupełnie inaczej jest z płotami osłonowymi myśliwskimi, które mają niewielką wysokość i są bardzo urocze. Można stosować je na przykład ogradzając rabaty lub teren wokół ogródków działkowych. Płot osłonowe myśliwskie przywodzą na myśl staroangielskie majątki, pełne małych zagród dla zwierząt i pod uprawę roślin. Są rewelacyjne w ogrodach, które stylizowane są na modłę rustykalną, swoją drogą szalenie trendy w ostatnich latach.

Płot osłonowy to zakup, który rozwiąże problem niefunkcjonalnego ogrodzenia z siatki. Co ważniejsze, zakup drewnianego płotu osłonowego jest możliwy zarówno w każdym markecie budowlanym jak i w sklepach wysyłkowych. Jego montaż jest bardzo intuicyjny i wymaga jedynie podstawowych narzędzi, kilku par rąk chętnych do pracy i wolnego popołudnia. Drewniany płot ogrodowy to pozornie mało istotny element ogrodu, ale w całościowym ujęciu potrafi bardzo mocno odmienić jego oblicze.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się