• Home »
  • Informacje »
  • 61-latek przekroczył dozwoloną prędkość w Wojciechowie. Stracił prawo jazdy

61-latek przekroczył dozwoloną prędkość w Wojciechowie. Stracił prawo jazdy

61-latek przekroczył dozwoloną prędkość w Wojciechowie. Stracił prawo jazdy

Policjanci z oleskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 61-letniego kierowcę forda. Mężczyzna pomimo obowiązującej w tym miejscu „pięćdziesiątki” pędził samochodem 104 km/h. 

W poniedziałek 12 listopada, na krajowej “jedenastce” w Wojciechowie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej osobowego forda. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość kierującego.

Mężczyzna w obszarze zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” gnał swoim samochodem z prędkością 104 km/h. Piratem drogowym okazał się 61-letni mieszkaniec powiatu bielskiego.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci już zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić samochód bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna próba kierowania bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.


*- Informacja: KPP Olesno.

Podziel się