Obrazy i fototapety – jak przygotować ściany w sypialni?

Obrazy i fototapety – jak przygotować ściany w sypialni?

Dekoracje ścienne to znakomity wybór do dekoracji salonu, sypialni, a nawet pomieszczeń biurowych. Trzeba pamiętać o właściwym przygotowaniu ścian, aby wyeksponować walory tych dekoracji.

Wybór obrazu drukowanego do sypialni lub idealnej fototapety to tylko jedno w wyzwań, które czeka przyszłego właściciela. Wykańczając swoje mieszkanie musimy pomyśleć o montażu wspomnianych elementów jeszcze przed zamówieniem, aby stosunkowo wcześnie przygotować ścianę w pomieszczeniu w zależności od wybranego materiału. Na szczęście wykonanie podstawowych czynności umożliwiających nienaganne założenie fototapety lub obrazu w sypialni nie sprawia tak dużo problemów, jak mogłoby się wydawać.

Obrazy i fototapety – jak przygotować ściany w sypialni?

Początkowo nie myślimy o samej czynności, jaką jest założenie obrazu lub fototapety w sypialni. Jesteśmy tak skupieniu na wyborze wzoru, że zapominamy o tak ważnym aspekcie, jak staranne przygotowanie. Istnieje kilka podstawowych aspektów, na które warto zwrócić uwagę w zależności, jaki materiał wybierzemy.

Wieszanie obrazu drukowanego w sypialni – Jeszcze zanim odwiedzi nas kurier z uśmiechem wręczając wymarzony obraz, dobrze będzie się przygotować. Najczęstszym sposobem, aby zawiesić obraz jest wywiercenie otworów i przymocowanie gwoździ w wybranych miejscach na ścianie. Warto dobrać ścianę dostosowaną do wiercenia, aby nie zakłócić struktury budynku lub mieszkania. Prawidłowo wkręcając jeden lub dwa gwoździe w odpowiednio wyszukanych miejscach, później bez problemu zawiesimy obraz. Zajmie nam to kilka sekund (galeria obrazów – fototapety.art/dekoracje/obrazy-do-salonu/). Nowatorskim i stosunkowo rzadko stosowanym rozwiązaniem natomiast jest korzystanie z możliwości taśmy dwustronnej do obrazów. Jeżeli nie chcemy ryzykować zniszczoną powierzchnią ściany w sypialni, a wieszany przez nas obraz jest dopasowany, lekki i ma niewielkie rozmiary, proces przyklejania powinien zakończyć się długotrwałym sukcesem.

Fototapeta w sypialni – Przygotowanie powierzchni na ścianie

Przed nałożeniem fototapety w sypialni powinniśmy zadbać szczególnie o gładkość i czystość. Zwróćmy także wystarczająco dużo uwagi na suchość. Mokra ściana nie wróży później udanej wizualizacji. Zdejmijmy wszelkie gniazdka i inne dodatkowe elementy obecne na ścianie.

Następnym krokiem będzie nałożenie masy szpachlowej. Zadbajmy, aby po nałożeniu jej na ścianę nie widniały żadne nierówności. Zróbmy wszystko, aby osiągnąć idealną gładkość przy użyciu odpowiednich narzędzi budowlanych. Jeżeli nasza powierzchnia była już szpachlowana, przygotujmy się na gruntowanie. Należy je zrobić kilka godzin przed końcowym malowaniem.

Jeżeli wcześniej na ścianie była obecna inna fototapeta, musimy dołożyć wszelkich starań, aby usunąć ją i wszystkie pozostałości. Możemy zrobić to za pomocą specjalnego środka, który otrzymamy w praktycznie każdym sklepie budowlanym. To popularny i niezwykle ułatwiający tego rodzaju pracę produkt. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie trwałą równość i satysfakcję z wizualizacji w sypialni przez lata )galeria fototapet – fototapety.art/dekoracje/fototapety-do-sypialni).

Zaledwie kilka czynności sprawi, że bez problemu zamontujemy zarówno fototapetę na ścianie w sypialni, jak każdy obraz. To niesamowite, że zaraz po wykonaniu tego procesu będziemy mogli podziwiać efekty i z dumą zapraszać kolejnych gości. Pamiętajmy, że najlepiej przygotować się jeszcze przed przybyciem kuriera.

fotokwiaty2

obrazek2


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się