• Home »
  • Informacje »
  • “20 lat minęło” – wyjątkowe zakończenie roku szkolnego w oleskiej “Jedynce”

“20 lat minęło” – wyjątkowe zakończenie roku szkolnego w oleskiej “Jedynce”

“20 lat minęło” – wyjątkowe zakończenie roku szkolnego w oleskiej “Jedynce”

W tym roku po raz ostatni pożegnaliśmy klasy gimnazjalne.

20 lat temu, kiedy powstawały gimnazja, byliśmy pełni obaw, jednak system ten sprawdził się, o czym świadczy nie tylko bardzo dobry poziom wiedzy i umiejętności naszych absolwentów, wysoka kultura osobista, postawa obywatelska, jaką prezentują nasi wychowankowie, ale także ich umiejętności interpersonalne i inne kompetencje kluczowe potrzebne we współczesnym świecie. Wychowaliśmy pokolenie mądrych, świadomych i otwartych na świat ludzi. Zbudowaliśmy ogromną więź przyjaźni.

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Oleśnie to szkoła, która od 20-tu lat ma największą ilość laureatów w konkursach przedmiotowych i najwięcej sukcesów artystycznych w całym powiecie oleskim! Zasłużyła sobie też na miano najbardziej usportowionej szkoły w powiecie! Wychowaliśmy wielu wybitnych sportowców. W tym roku zdobyliśmy Mistrzostwo Polski w Drużynowych Biegach Przełajowych.

– To tu wszystko się zaczęło… szczególnie pozdrawiam p. Artura Chęcińskiego, który uparł się, bym pchała tę ciężką kulę… – wspomina wielokrotna Mistrzyni Polski, Wicemistrzyni Europy w pchnięciu kulą oraz Brązowa Medalistka Igrzysk Młodzieży w Singapurze – Anna Wloka.

– Jedynka nauczyła mnie w życiu bardzo wiele. Nauczyła mnie gonić za marzeniami, być lepszym człowiekiem i uświadomiła, że są na tym świecie dobrzy ludzie – mówi absolwentka Rafaela Maruska.

– Dobrzy ludzie, dobrzy nauczyciele tworzą dobre wspomnienia i dobrą szkołę. Zawsze byliście Państwo z nami, nigdy obok nas. Dzięki temu mogliśmy się rozwijać wszechstronnie! – stwierdza jedna z absolwentek Natalia Wojczyszyn.

– Uczęszczanie do gimnazjum, to jeden z najwspanialszych okresów w moim życiu, to tam mogłam rozwinąć swoje umiejętności artystyczne i sportowe, to tam poznałam wspaniałe osoby i tylko tam matematyka nie była aż taka straszna, a wręcz przeciwnie, była nawet przyjemna. Więc gimnazjum – dziękuję z całego serca! – mówi Zuzanna Kałwak.

– Gimnazjum pozwoliło nam się odnaleźć w większej społeczności. Tutaj czuliśmy się wyjątkowo. Poznaliśmy wielu przyjaciół, w tym również nauczycieli, którzy tworzą w tej szkole niepowtarzalną atmosferę – wspominają uczniowie PG nr 1 w Oleśnie – Jesteśmy wdzięczni za to, że chodziliśmy do tej szkoły z ponad stuletnią tradycją, która potrafiła tak nowocześnie i wszechstronnie przygotować nas do życia.

Pierwszym dyrektorem gimnazjum był Bogdan Napieraj – wyjątkowy człowiek! Za jego czasów szkoła została rozbudowana, stworzono profesjonalnie wyposażone pracownie oraz wybudowano kolejną, nową salę gimnastyczną.

Jego następcą został Janusz Wojczyszyn, który kontynuował dobrą tradycję ponad 100-letniej szkoły – odnoszącej sukcesy, rozwijającej się artystycznie i sportowo. Później obowiązki dyrektora pełniła dyrektor Grażyna Jończyk. Kolejnym następca został aktualny dyrektor Adam Adamski.

Dzień 19.06.2019 roku zapisze się w naszej pamięci na zawsze. Był to dzień pełen wzruszeń i uniesień. Kiedy po raz ostatni odśpiewano pieśń szkoły i wyprowadzono sztandar Publicznego Gimnazjum nr 1 w Oleśnie, polały się łzy.

Uczestnicy uroczystości długo jeszcze nie mogli się rozstać… Oglądali multimedialne prezentacje i wystawy, kroniki pokazujące historię, przeszłe już uroczystości i wydarzenia z naszego wspólnego życia szkolnego. Wszyscy goście złożyli pamiątkowy wpis do Kroniki Szkoły – Publicznego Gimnazjum nr 1 w Oleśnie.

Nie będzie już gimnazjum, ale szkoła istnieje dalej i obiecujemy kontynuować dzieło, o ile rzeczywistość nam na to pozwoli, bo takiej tradycji, sukcesów i drogi nie można zaniechać!

Wszystkim naszym absolwentom dziękujemy za miłe słowa, wspaniałe wspomnienia – to również WY tworzyliście atmosferę tej szkoły! To dzięki WAM zaszliśmy tak daleko i możemy się tym szczycić!

Wszystkim wspaniałym gościom, którzy zechcieli zaszczycić nas swoją obecnością i przeżyć te wzruszające chwile razem z nami serdecznie dziękujemy.


*- Informacja i zdjęcia: PG nr 1 Olesno.

Podziel się